حجت الاسلام سالک خبر داد:

پس از ۱۷ ماه معطلی؛ کلیات طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده»، هفته آینده تصویب می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» بعد از ۱۷ ماه معطلی، در روز یکشنبه ۳/۸/۱۳۹۴ در صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین،حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی  به محوریت طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» اشاره کرد و گفت: بحث اصلی در این طرح خانواده پایدار است و تلاش تمام طراحان این طرح بر این بوده که خانواده باید استقامت و پایداری پیدا کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه لازمه این استقامت و پایداری را اجرای چند نکته دانست و افزود: کاهش سن ازدواج دختران و پسران، کاهش طلاق در جامعه، مشوق هایی برای بستر سازی جهت ترویج ازدواج و باروری از جمله نکاتی است که می تواند در استقامت و پایداری خانواده ها موثر باشند.

وی ادامه داد: هرچه این مسائل در جامعه شکل واقعی خودش را پیدا کند و دستگاه ها حمایت کنند، قدرت پایداری خانواده ها در نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر خواهد شد.

حجت الاسلام سالک در ادامه به تکالیف دستگاه ها در طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» اشاره کرد و افزود: در این طرح برای تمامی دستگاه ها از وزارت آموزش و پرورش گرفته تا وزارتین بهداشت و علوم تکالیفی در راستای تلاش برای پایدار بودن خانواده تعیین شده است.

وی هدف اجرای طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» را تقویت بنیه های اصلی خانواده دانست و گفت: در حقیقت اجرای این طرح یک نوع مبارزه با آسیب هایی است که خانواده را تهدید می کند و مقابله با این آسیب ها موجب تقویت بنیه های اصلی خانواده خواهد شد.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشنهاد مجلس به دولت جهت اجرای طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» افزود: مجلس پیش بینی کرده که اجرای این طرح تقریبا ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و پیشنهاد داده که جهت کلید زدن طرح جامع جمعیت تا پایان سال دولت ۱۵۰۰-۱۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دهد.

وی ادامه داد: ما در نظر داریم برای اجرای طرح «جامع جمعیت و تعالی خانواده» به دولت برای سال ۹۵ حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار پیشنهاد دهیم.

حجت الاسلام سالک در پایان خاطر نشان کرد: مجلس در خصوص بار مالی این طرح با دولت مذاکراتی داشته که امیدواریم دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت بهداشت موافقت خودشان را  تا پایان سال جاری اعلام نمایند تا ان شاء الله برای سال آینده، بودجه این طرح تخصیص داده شود.

منبع: شورای عالی انقلاب فرهنگی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: