۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۸
معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت:

میزان صادرات فولاد به سه میلیون تن رسید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی عملکرد تولیدکنندگان فولاد کشور نشان می دهد، طی پنج ماهه نخست امسال میزان صادرات این بخش به سه میلیون تن رسید و این در شرایط رکود فعالیتهای ساختمانی صورت گرفت.

به گزارش عیارآنلاین،«جعفر سرقینی» گفت: میزان تولید فولاد خام در دوره پنج ماهه نخست امسال به رقم ۶٫۸ میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت هشت درصدی نشان می دهد.
وی افزود: مس کاتد تولیدی در این مدت به ۷۷ هزار تن رسید که کاهش هشت درصدی را در مقایسه با مدت مشابه در سال ۹۳ ثبت کرد.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: شمش آلومینیوم تولیدی نیز در دوره این گزارش به ۱۲۵ هزار تن رسید که رشد ۲٫۵ درصدی را نسبت به پنج ماهه نخست سال گذشته نشان می دهد.
وی با بیان آنکه در این مدت ۱۰۴ هزار تن پودر آلومینا تولید شد، گفت: مقایسه این میزان با عملکرد پنج ماهه اول پارسال افت دو درصدی را ثبت کرد.
سرقینی عملکرد بخش خصوصی در زمینه تولید سنگ آهن را در پنج ماهه ابتدایی امسال بالغ بر ۱۲ میلیون تن ذکر کرد و افزود: مقایسه این رقم نسبت به عملکرد دوره مشابه سال گذشته کاهش ۱۱ درصدی را به دنبال داشت.
وی با بیان آنکه عملکرد بخش کاشی و سرامیک در پنج ماهه نخست امسال به میزان ۱۴۶ میلیون مترمربع است، گفت: مقایسه این رقم با تولید دوره مشابه در سال ۱۳۹۳ کاهش ۱۹ درصدی نشان می دهد.
سرقینی آمار تولید شیشه جام را در این دوره ۳۰۵ هزار تن ذکر کرد که رشد تولید ۲۱ درصدی را نسبت به مدت پنج ماهه ابتدایی سال گذشته به همراه داشت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: طی دوره مورد بررسی افت تولید ناشی از کاهش قیمت های جهانی این اقلام در بازارهای جهانی بود و این درحالی است که تقاضای بازار داخلی تحت پوشش قرار گرفته و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی اظهار امیدواری کرد: واحدهای تولیدی در بخش صنایع معدنی با بهبود شرایط بین المللی بازارها بتوانند نسبت به افزایش تولید و رشد صادرات خود اقدام کنند.
براساس برنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت در سال جاری قرار است تولید فولاد خام به ۱۸ میلیون تن، کاتد مس ۲۰۰ هزار تن، شمش آلومینیوم ۳۱۰ هزار تن، آلومینا ۲۵۰ هزار تن، سیمان ۷۲ میلیون تن، کاشی و سرامیک ۴۴۰ میلیون مترمربع و شیشه جام به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن برسد.

منبع: شاتا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: