رئیس اتاق بازرگانی ایران:

مشکلات بازرگانان با سازمان امورمالیاتی حل نشد

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه مشکلات صادرکنندگان با سازمان امور مالیاتی هنوز حل نشده است، گفت: در حالی ما به دنبال فراهم آوردن و تسهیل شرایط صادرات هستیم که هنوز مسائلی مانند مالیات بر ارزش افزوده با سازمان یاد شده پا برجاست.

به گزارش عیارآنلاین،محسن جلال‌پور در همایش روز ملی صاردات با اعلام این خبر، اظهار کرد: مشکلات صادرکنندگان با سازمان امور مالیاتی هنوز حل نشده و گرفتار مسائلی مانند مالیات بر ارزش افزوده ایم که به دنبال فراهم آوردن و تسهیل شرایط صادرات هستیم.

وی افزود: از وزیر اقتصادی درخواست و استدعای جدی دارم که برای رفع این مشکل مکانیزمی به کار گیرد.

جلال‌پور با بیان اینکه سرمایه صندوق ضمانت صادرت برای پشتیبانی از بازرگانان کم است، یادآور شد: درباره سرمایه صندوق ضمانت صادرات باید تجدید نظری صورت گیرد و سرمایه آن افزایش یابد.

مقام مسئول بخش خصوصی تاکید کرد:  برای اینکه تولید و صادرات هدفمندی داشته باشیم، باید برای تولید و صادرات را تا ۲۰ سال آینده برنامه ریزی  و مشخص کنیم که باید چه کالاهایی در کشور تولید شود.

وی  با ابراز رضایت از اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای تسهیلات برای بخش صادرات و خدمات فنی و مهندسی تصریح کرد:  این امر حرکت رو به جلو و مهم برای بخش‌های یاد شده به حساب می‌آید.

جلال پور گفت:  اجرای برجام شرایط رقابتی را پیش روی ما قرار می‌دهد که باید در چهار چوب برنامه‌ای  برای توسعه پایدار به آن توجه شود.

وی تاکید کرد:  با الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی و  بهره مندی  از مزیایی آن دشواری های خاصی را پیش روی اقتصاد کشور می‌گذارد که از الان باید خود را  آماده کنیم.

جلال پور شرایط بین المللی را برای اجرای شدن برجام مناسب دانست و گفت: از درایت رهبر معظم انقلاب، تیم هسته‌ای دولت و همه  مسئولین قدردانی می‌کنم.

به گزارش تسنیم وزیر صنعت در این مراسم خبر از واریز ۲۰۰میلیون دلار به صندوق ضمانت صادرات برای پشتیبانی از صادر کنندگان داد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: