فرهادی مطرح کرد

ورود بیش از ۱۵ هزار قلم تجهیزات آزمایشگاهی در شبکه شاعا/ ضرورت فعالیت شبکه علمی کشور بین تمام دانشگاه‌ها

وزیر علوم از ورود ۱۵ هزار و ۴۴۰ قلم تجهیزات آزمایشگاهی در شبکه شاعا خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان امسال شبکه علمی کشور بین تمام دانشگاه‌ها فعال شود.

به گزارش عیارآنلاین،محمد فرهادی وزیر علوم در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی، این دانشگاه را یک دانشگاه برنامه‌دار و مأموریت‌گرا برشمرد و گفت: تمام دانشگاه‌ها در حال حرکت به سمت مأموریت‌گرایی و کارآفرینی هستند.

وی افزود: قرار است آزمایشگاه مرکزی نیز در تمام دانشگاه‌ها وجود داشته باشد که تا کنون ۵۲ آزمایشگاه مرکزی در قالب سیستم شبکه آزمایشگاهی علمی ایران (شاعا) شکل گرفته است و ۳۳ هیأت متشکل از معاونان پژوهشی دانشگاه‌های مادر ارتباط دانشگاه‌ها با این شبکه را ساماندهی می‌کند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵هزار و ۴۴۰ قلم تجهیزات آزمایشگاهی در شبکه شاعا وارد شده است،‌ گفت: فاز اول شبکه علمی کشور بین ۱۶ مرکز دانشگاهی افتتاح شده و امیدواریم تا پایان سال تمام دانشگاه‌ها در این شبکه فعال شوند.

فرهادی گفت: بر اساس توسعه مقام معظم رهبری باید به مرجعیت علمی برسیم و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان داشته باشیم.

وی گفت: البته در برنامه ششم توسعه این مسائل لحاظ شده است، به طوری که علم و فناوری و نوآوری به عنوان موضوع خاص مد نظر قرار گرفته شده و اعتبارات نیز به این سمت سوق داده می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: