۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
پارس جنوبی، امید اول تامین گاز زمستان

تولید ۶ ماهه گاز پارس جنوبی به مرز ۴۶ میلیارد مترمکعب رسید

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ۶ ماه امسال بیش از ۴۵ میلیارد و ٨٢٣ میلیون مترمکعب گاز تولید کرده و با اجرای تعمیرات اساسی، آمادگی لازم را برای تامین سوخت زمستان دارد.

به گزارش عیارآنلاین،مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان این که در مدت مشابه پارسال ٣٨ میلیارد و ۶۶٣ میلیون مترمکعب گاز در این شرکت تولید شده است، به خبرنگار شانا گفت: به صورت میانگین روزانه ٢٨٠ میلیون مترمکعب گاز در این شرکت تولید می شود.

مسعود حسنی افزود: این شرکت در شش ماه امسال بیش از ۵۴ درصد از گاز کشور را تامین کرده است.

حسنی افزود: مجموع تولید محصولات شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی سالانه حدود ۵۶ میلیارد دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه دارد، اعلام کرد: ارزش افزوده محصولهای تولید شده در شش ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه میلیارد دلار افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه به حجم ارسال گاز به مشعل اشاره کرد و یادآور شد: در شش ماه پارسال، ۴٢٠ میلیون استاندارد مترمکعب گاز به مشعل ارسال شده که این مقدار در مدت مشابه امسال با کاهش ۴۵ درصدی به ٢٢٠ میلیون استاندارد مترمکعب رسیده است.

به گفته وی، علاوه بر گاز، روزانه به صورت میانگین ۴٠٠ هزار بشکه میعانات گازی، هشت هزار تن گاز مایع، یکهزار تن گوگرد و پنج هزار و ٢٠٠ تن اتان در این مجتمع تولید می شود.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: