۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰

معاون وزیر جهاد: ۱۰ هزار هکتار گلخانه در کشور وجود دارد

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: حدود یکهزار و ۸۰۰ طرح گلخانه ای در سال جاری برای دریافت تسهیلات به صندوق توسعه ملی معرفی شده است.

به گزارش عیارآنلاین،‌محمدعلی طهماسبی روز چهارشنبه در بندرعباس ، وسعت این گلخانه ها را یکهزار و ۶۰۰ هکتار عنوان کرد.
وی مبلغ تسهیلات اجرای این مهم را دو هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد که از طریق صندوق توسعه ملی به بانک های عامل ابلاغ شده است.
معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی یادآورشد: این تسهیلات براساس طرح های ارائه شده برای مناطق محروم با سود ۱۰ درصد و مناطق برخوردار با سود ۱۴ درصد پرداخت می شود.
طهماسبی در ادامه وسعت گلخانه های موجود در کشور را نزدیک به ۱۰ هزار هکتار عنوان کرد و افزود: دو هزار هکتار از آنها سنتی (ساخته شده با چوب) و بیش از چهار هزار هکتار نیازمند بازسازی هستند.
وی با اشاره به سیاست ها و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در خصوص گسترش کشت گلخانه ای ابراز داشت: به منظور استانداردسازی گلخانه های سنتی به بهره برداران تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می شود.
معاون وزارت جهاد کشاورزی به منظور بازدید از باغ های لیموترش مبتلا به بیماری جاروک در شرق هرمزگان و همچنین باغ های نارنگی دهستان سیاهو واقع در شمال شهر بندرعباس به این استان سفر کرده است.
وسعت زمین های کشاورزی هرمزگان ۱۵۴هزار هکتار با تولید سالانه دو میلیون و۲۰۰ هزار تن محصول باغی و زراعی اعلام شده است.
در اطلاعات منتشره سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان آمده است: بیش از ۱۳هزار هکتار از باغ های لیموترش این استان در اثر بیماری جاروک در یک دهه گذشته به کلی از بین رفته اند

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: