وزیر آموزش و پرورش:سرانه مدارس شبانه روزی ناکافی است

وزیر آموزش و پرورش بااشاره به افزایش دو برابری سرانه مدارس شبانه روزی در دو سال اخیر گفت: با این وجود سرانه دانش آموزان شبانه روزی هنوز جوابگوی نیاز آنان نیست.

به گزارش عیارآنلاین،‌علی اصغر فانی تعداد دانش آموزان شبانه روزی را ۴۰۰ هزار تن در سطح کشور عنوان و تصریح کرد: متاسفانه سرانه تامین هزینه های غذایی و سایر موارد این آموزشگاه ها جوابگو نیست چرا که شبانه روزی ها پر هزینه هستند.

وی اظهار کرد: سرانه مدارس شبانه روزی بیش از دو برابر نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است اما این میزان نیز جوابگوی این آموزشگاه ها نیست.

وی بر کمک و مشارکت نیکوکاران مدرسه ساز تاکید کرد و گفت: خیرین مدرسه ساز در راستای ساخت فضاهای شبانه روزی نیز فعالیت می کنند که امیدوار هستیم بتوانیم در این حوزه بیشتر از مشارکت خیران بهره مند شویم تا بخشی از مشکلات این دانش آموزان برطرف شود.

فانی گفت: در استخدام ها آموزش و پرورش و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان فرزندان فرهنگیان در اولویت هستند است و این طرح اجراشده است.

وی افزود: پاداش پایان خدمت همکاران بازنشسته نیمه دوم سال ۹۳ که بخشی از پاداش را دریافت و بخش بیشتری دریافت نکردند در حال پیگیری است .

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال گذشته هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: