عضو کمیسیون آموزش مجلس :

باید برای تشویق نخبگان کارهای غیر رسانه‌ای انجام دهیم

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید برای تشویق و ترغیب نخبگان یک سری کارهای غیر رسانه‌ای انجام دهیم و نباید برای نمونه نفرات اول کنکور را با این آب و تاب مطرح کنیم تا دشمن به راحتی آنها را خارج کند.

به گزارش عیارآنلاین،‌قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص تأکیدات مقام معظم رهبری بر شناسایی و هدایت استعدادهای برتر اظهار داشت: دو نکته مهم وجود دارد؛ اول اینکه مقام معظم رهبری فرمودند شناسایی استعدادها خیلی ضروریست و اجرای طرح شهاب را مستقیماً از وزیر آموزش و پرورش خواستند تا آن را مدیریت کند.

وی ادامه داد: برای اینکه اگر در هر قسمتی این استعدادهای خدادادی را شناسایی و استفاده نکنیم،حتماً در برنامه‌ها دچار مشکل خواهیم شد و بنده در شورای اداری استان خراسان شمالی به طور مستقیم به وزیر آموزش و پرورش گفتم که این مطالبه مقام معظم رهبری از شخص شما در خصوص طرح شهاب که با همکاری معاونت علمی رئیس جمهور باید اجرا شود مهم بوده و انجام شود.

جعفری افزود: مسئله دیگری که مقام معظم رهبری تأکید داشتند اینکه بزرگترین ظلم این است این استعدادها شناسایی شوند و بعد کاری کنیم که دیگران آن را گرفته، از کشور خارج کرده و از آنها بهره‌گیری کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: فکر می‌کنم به دنبال سخنان مقام معظم رهبری یک مسئله بسیار مهم این است که در این سال‌های گذشته نیروهای درخشنده خود را به راحتی معرفی و رسانه‌ای کرده‌ایم و فکر شده این کار خوب بوده است، در حالی‌ که در دنیا این کار را نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: باید برای تشویق و ترغیب نخبگان یک سری کارهای غیررسانه‌ای انجام دهیم و نباید برای نمونه نفرات اول کنکور را با این آب و تاب مطرح کنیم تا دشمن به راحتی آنها را خارج کند.

جعفری خاطر نشان کرد: اگر می‌خواهیم تشویق کنیم به روش‌های دیگری انجام دهیم،‌ قدرشناسی کنیم اما کاری نکنیم غذایی را آماده کرده و دشمن آن را استفاده کند و به نظرم استعدادها و نخبگان نیز باید آن را جدی بگیرند و لازم نیست همه جا آفتابی شوند و سیاست‌های کشور نیز در این زمینه باید تغییر کند.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: