عضو شورای پول و اعتبار اعلام کرد

اتفاق نظرشورای پول برکاهش نرخ سود بانکی

عضو شورای پول و اعتبار گفت: اعضای شورای پول و اعتبار درباره کاهش نرخ سود سپرده ها و نرخ سود وام های بانکی اتفاق نظر جامع دارند.

به گزارش عیارآنلاین،‌ محمدرضا پور ابراهیمی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما افزود: موضوع کاهش نرخ سود سپرده ها و نرخ سود وام های بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته و لازم بود که در بحث های حوزه بازار پول و رویکرد ضد رکودی در اقتصاد کشور تصمیم هایی گرفته شود.
وی گفت: در ارائه بسته پیشنهادی اقدام مناسبی صورت گرفت به طوری که بخش زیادی از این بسته با حوزه بازار پول و تصمیمات مرتبط با این بازار مربوط است.
این نماینده مجلس با بیان اینکه چارچوب مباحث را چند روز قبل رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در نشست های تخصصی اعلام کردند،افزود: امروز کلیات این مباحث در جلسه شورای پول و اعتبار تصویب شد و امیدواریم این بسته ضد رکودی بتواند به اقتصاد کشور کمک کند و کشور بر اساس برنامه زمان بندی از رونق اقتصادی برخوردار و چالش هایی که موجب رکود اقتصاد شده است رفع شود.
پور ابراهیمی گفت: امروز تقریبا همه اعضای دولت و شورای پول و اعتبار درباره  تعیین نرخ سود بانکی اتفاق نظر داشتند و فقط درباره نحوه اجرای آن اختلاف نظرهایی وجود داشت اما موضوعاتی که مطرح شد در بحث سیاستهای کلان بود و ارتباطی به کاهش نرخ سود و وامهای بانکی نداشت.
وی گفت: تصمیماتی که مد نظر دولت است و در جلسات قبلی شورا نیز بحث شد موضوع حمایت از واحدهای تولیدی بود که به علت کاهش تقاضا به واسطه حجم نقدینگی در اقتصاد در سه بخش اصلی تصویب شد که رئیس کل بانک مرکزی ریز گزارش را به عنوان متولی شورای پول و اعتبار ارائه خواهد کرد.
عضو شورای پول و اعتبار افزود: بخش اصلی شامل خودرو و کالاهای اساسی است که می تواند به موضوع تأمین مالی برای واحدهای تولیدکننده ای که کالاهایشان در انبار مانده است کمک کند.
پور ابراهیمی گفت: در بحث حمایت از تولید رویکرد شورا بر این است که طرف تقاضا را به واسطه اتخاذ سیاستهای انبساطی تحریک و به افزایش حجم منابعی که می تواند به عنوان تسهیلات در اختیار مردم قرار بگیرد کمک کنیم.

منبع:  بانکداران ۲۴

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: