۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۲
با حمایت آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده امکان‌پذیر شد؛

حمایت ۸۷ میلیون دلاری آمریکا از طرح های مقابله با بیماری های مشترک انسان و دام

ایالات متحده آمریکا از تلاش‌های فائو برای مبارزه با تهدیدات بیماری‌های حیوانی با ۸۷ میلیون دلار حمایت می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین،‌ بیماری‌های ابولا، مرس و آنفلوآنزای مرغی با سلامت انسان درگیر هستند و پتانسیل بالقوه همه‌گیر شدن در آفریقا، آسیا و خاورمیانه ار دارند.

آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده (USAID) از تلاش‌های فائو برای مبارزه با تهدیدهای بیماری‌های همه‌گیر حیوانات در آفریقا، آسیا و خاورمیانه با بودجه ۸۷ میلیون دلاری حمایت می‌کند.

آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بیش از یک دهه است که در جهت کنترل بیماری‌های حیوانی و مدیریت تمهیدات سلامت انسان با یکدیگر همکاری می‌کنند. این آژانس از سال ۲۰۰۴ تاکنون حدود ۳۲۰ میلیون دلار برای پشتیبانی از این کار هزینه کرده است.

وجوه جدیدی که برای مبارزه با این بیماری‌ها در نظر گرفته شده است، به نظارت و مراقبت، مطالعات اپیدمیولوژیک، پیشگیری و کنترل فعالیت‌ها، همچنین بهبود ظرفیت‌های دامپزشکی در آسیا، آفریقا و خاورمیانه و ترویج ارتباط بین متخصصان سلامت حیوانات و بخش بهداشت و درمان عمومی اختصاص می‌یابد.

مدیرکل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با اظهار قدردانی از حمایت‌ها و همکاری‌های طولانی‌مدت آمریکا گفته است: این امر نشان از میزان اهمیت بیماری‌های فرامرزی برای فائو و سازمان ملل دارد و اهمیت این امر زمانی بیشتر خواهد شد که ما بخواهیم در آینده به اهداف توسعه پایدار دست پیدا کنیم.

خوزه‌گرازیانو داسیلوا افزود است: میلیون‌ها نفر از مردم برای بقاء، درآمد و تغذیه به دام‌ها وابسته هستند و معیشت آنها باید حفظ شود.

مدیر امنیت و توسعه بهداشت جهانی آژانس با بیان اینکه ما از آنچه تاکنون در همکاری با فائو برای مبارزه با تهدید بیماری‌های همه‌گیر حیوانی به دست آورده‌ایم، خشنود هستیم؛ خاطرنشان کرد: فائو از برنامه دادن به آژانس برای مقابله با تهدیدهای ناشی از ظهور بیماری‌های جدید و انتشار عمدی یا اتفاقی عوامل بیماری‌زا خطرناک سهم حائز اهمیتی را ایفا می‌کند، کمک ۸۷ میلیون دلاری که آژانس به فائو می‌کند، صرف تقویت برنامه‌ها و همکاری بین دو سازمان خواهد شد.

حدود ۵۰ میلیون دلار این بودجه به مبارزه جهانی علیه ویروس ابولا با ظرفیت‌سازی برای جلوگیری از شیوع بیماری، شناسایی آن و جلوگیری از همه‌گیر شدن آن اختصاص می‌یابد.

با منابع مالی جدید آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده، فائو قادر به انجام مطالعات در غرب و شرق آفریقا جهت شناسایی مخازن بالقوه حامل ابولا و بیماری‌های مشابه آن و نقش احتمالی دام در شیوع و انتقال این بیماری خواهد بود.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: