وزیر آموزش و پرورش:

دانش آموز نقّاد و پرسشگر می تواند جلوی انحرافات جامعه را بگیرد

علی اصغر فانی با بیان اینکه تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور براین است که دانش آموزان نسبت به محیط زندگی توجه واحساس مسئولیت داشته باشند گفت: دانش آموز نقّاد وپرسشگر می تواند جلوی انحرافات را بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین،‌پیش از ظهر امروز علی اصغر فانی در مراسم گرامیداشت دهه «امر به معروف و نهی از منکر» مدارس سراسر کشور که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه فروغ علم منطقه ۷ تهران برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ایام محرم و با اشاره به آیه ۱۰۴ سوره آل عمران اظهار کرد: دانش آموزان و مسلمانان جهان باید به دو موضوع امر به معروف و نهی از منکر توجه ویژه ای داشته باشند و چنانچه این دو موضوع در سرلوحه کارها قرار بگیرد ، قطعاً سعادت و خوشبختی نصیب همه مردم می شود.

وی ادامه داد: اگر دانش آموزان ما بتواند این دو موضوع را در اعمال و رفتارشان موردتوجه قرار بدهند قطعا می توانند جلوی انحرافات جامعه را بگیرند.

عضو کابینه تدبیر و امید با بیان اینکه در ادبیات تعلیم و تربیت دنیا موضوع «نه گفتن»یک امر تربیتی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: اگر دانش آموزان ما بفهمند که اگر چیزی به مصلحت نیست بتواند «نه بگویند» این موضوع مصداق بارز نهی از منکر است.

فانی با بیان اینکه ریشه تمام آسیب های اجتماعی عدم توجه به امر به معروف و نهی از منکر گفت: این ایام متعلق به امام حسین (ع) می باشد که پرچم دار امر به معروف و نهی از منکر بود یعنی زمانی که مشاهده کرد در زمان خود به نام دین ریشه اسلام را می زدند نسبت به حرکت های انحرافی جامعه خود قیام کرد و خواستگاه این قیام پیام امر به معروف و نهی از منکر است .

فانی خاطرنشان کرد: امید است دستگاه تعلیم وتربیت کشور در کنار تمام اقدامات خود بیش از پیش بتواند امربه معروف و نهی از منکر را در تمام ابعاد آن در آموزش وپرورش اجرایی کند .
گفتنی است؛ این آیین همزمان با تهران در مدارس سراسر کشور هم برگزار گردید.

منبع:مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: