تلاش برای افزایش جمعیت روستایی دارای آب تا پایان سال۹۵/ ۱۰ هزار میلیاردتومان کسری بودجه داریم

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ،از تلاش این شرکت برای افزایش جمعیت روستایی دارای آب تا پایان سال مالی ۹۵ خبر داد و گفت: لازمه رسیدن به شاخص ۹۲ درصد جمعیت تحت پوشش آب روستایی رقمی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا جانباز از تلاش شرکت های آب و فاضلاب روستایی برای افزایش جمعیت روستایی دارای آب خبرداد و گفت: درصورتی که اعتبارات مصوب در بودجه سال جاری برای این مهم محقق شود در پایان سال مالی ۹۵ جمعیتی در حدود ۷ میلیون نفر به جمعیت روستایی دارای آب کشور افزوده خواهند شد.

میزان اعتبار درنظرگرفته شده برای آبرسانی به تمامی روستاها کافی نیست

وی با بیان‌اینکه ۵۰۰ میلیون دلار براساس قانون بودجه سال ۹۴ ازمحل اعتبارات صندوق توسعه ملی در اختیار شرکت های آب و فاضلاب روستایی قرارخواهد گرفت،افزود:درحال حاضر حدود ۹۲۰ مجتمع آبرسانی روستایی با جمعیتی حدود ۷ میلیون نفر تعریف شده است.

جانباز درپاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا این میزان اعتبار درنظر گرفته شده برای آبرسانی به تمامی روستاها کافی است یا خیر، گفت: خیر این میزان بودجه کافی نیست،بر اساس برنامه هایی انجام شده  اگر بخواهیم به شاخص ۹۲ درصد جمعیت تحت پوشش برسیم؛رقمی در حدود ۱۰ هزارمیلیارد تومان برای مجتمع‌های آب روستایی اعتبار نیاز است.

بر اساس این گزارش، در بند (ح) تبصره ۵ قانون بودجه ۹۴ آمده است: “به منظور آبرسانی به روستاها معادل ریالی مبلغ پانصد میلیون (۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) دلار به صورت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار می‌گیرد تا در سال ۱۳۹۴ هزینه کند. این مبلغ طی هشت سال از محل عواید حاصل از اجرای این طرحها به صندوق توسعه ملی بازپرداخت می‌شود.”

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: