آیا فوق العاده شغل معلمان ابتدایی لحاظ می شود؟

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان ابتدایی، معلمان چندمهارتی‌اند و شرایط تدریس و سختی کار آنها قابل مقایسه با سایر مقاطع نیست گفت: دولت و آموزش و پرورش باید در شرایط سختی کار معلمان و فوق‌العاده‌های ویژه که حداقل زحمات آنها را جبران کند توجه ویژه داشته باشند.

محمد دیمه وربه گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه‌ور  بر لزوم توجه به وضعیت معلمان ابتدایی با توجه به سختی کار آنها تاکید و اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته مختصری به فوق‌العاده شغل همکاران ابتدایی اضافه شد اما کماکان سختی کار آموزگاران دوره ابتدایی قابل مقایسه با دوره‌های دیگر نیست.

وی افزود: معلم ابتدایی پنج روز در هفته ( ۲۵ ساعت) و تقریبا تمام وقت تدریس می‌کند. بسیاری از این معلمان در مناطق دور دست، ناامن، سردسیر، صعب العبور و غیره خدمت می‌کنند و تعداد کتبی که تدریس می‌کنند بیشتر است. یک معلم ابتدایی یک معلم چندمهارتی است که از فارسی، علوم و قرآن گرفته تا ریاضی و مطالعات اجتماعی را تدریس می‌کند و باید از دانش و تخصص لازم بهره‌مند باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: دولت و آموزش و پرورش باید در شرایط سختی کار معلمان و فوق‌العاده‌های ویژه که حداقل زحمات آنها را جبران کند، توجه ویژه داشته باشند.

دیمه‌ور به طرح رتبه‌بندی معلمان نیز اشاره و عنوان کرد: البته طرح رتبه‌بندی معلمان تا حدودی این موضوع را پوشش داده اما هنوز تا اجرای کامل طرح رتبه‌بندی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش فاصله وجود دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ساماندهی نیروی انسانی در این مقطع انجام شد گفت: امسال در پایه پنجم و ششم درس تربیت بدنی تخصصی است و دانش آموزان یک معلم تربیت بدنی خواهند داشت و دو معلم علوم پایه و علوم انسانی داریم و به عبارتی در این دوپایه دانش آموزان سه معلم تخصصی دارند.

منبع: ایسنا

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: