۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹

واردات ۶۰ هزار تن گوشت قرمز/ صادرات ۶۵۰ هزار رأس دام سبک در سال جاری

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از افزایش ۳۰ درصدی صادرات مرغ و تخم مرغ به کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، رکن آبادی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع تولید یک میلیون قطعه ای در بخش مانه شهرستان مانه وسملقان خراسان شمالی گفت: در بخش تولید گوشت قرمز و سفید در کشور در سال گذشته ۲میلیون و۳۰ هزار تن تولید داشته ایم که پیش بینی می شود در سال جاری این رقم به ۲ میلیون و۱۰۰هزار تن برسد.
وی افزود: در بخش صادرات مرغ و تخم مرغ نیز در سال جاری ۱۵۰ هزارتن تولید داشته ایم که حاکی از آن است که در شش ماهه اول سال نسبت مشابه به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته ایم.
وی با بیان اینکه در بخش گوشت قرمز بیش از ۹۰ درصد از نیاز کشور تولید داشته ایم.
رکن آبادی خاطرنشان کرد: ۶۰ هزار تن واردات گوشت قرمز داشته ایم که برنامه ریزی برای کاهش همین مقدار واردات را را آغاز کرده ایم.
وی تصریح کرد: با این وجود در سال جاری ۶۵۰ هزار دام سبک را به کشورهای خلیج فارس صادر شده است.
وی همچنین در خصوص وضعیت مجتمع تولید یک میلیون قطعه ای در بخش مانه شهرستان مانه وسملقان گفت: در صدد هستیم اگر مشکلاتی برای این طرح وجود دارد برطرف کنیم.
مجتمع تولید یک میلیون قطعه ای مرغ در بخش مانه شهرستان مانه وسملقان در مساحتی بالغ بر ۴۱۰ هکتار و از پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی است.
این مجتمع سالانه توان ۱۰ هزارتن تولید گوشت مرغ را خواهد داشت که در حال حاضر فاز اول این مجتمع با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال ساخت می باشد.
اعتبار کل این پروژه ۶۴۰ میلیارد ریال است که در زمینه های کشتارگاه و کارخانه خوراک دام و کارخانه بسته بندی فعالیت خواهد کرد.
اشتغالزایی مستقیم این پروژه ۲۰۰ نفر و ۲۰۰ نفر نیز اشغالزایی غیر مستقیم پیش بینی شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: