۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۴

نیروگاه‌سازهای بزرگ ژاپن در راه بازار برق ایران/آمادگی ۱۰۰ درصدی فاینانس پروژه‌های نیروگاهی ایران برای خارجی ها

مدیران سه شرکت بزرگ ماروبنی، هیتاچی و میتسوبیشی نیروگاهی ژاپن برای مذاکره درباره نحوه حضور در بازار برق وارد ایران شدند.

هوشنگ فلاحتیانبه گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان در حاشیه دیدار با مدیران شرکت‌های ماروبنی (Marubeni Power System)، هیتاچی (Hitachi ) و میتسوبیشی (Mitsubishi) در ساختمان ستادی وزارت نیرو با بیان این مطلب که، مدیران این شرکت ها آمادگی خود را برای ساخت نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در ایران اعلام کرده اند اظهار داشت: بحث تعهدات کاری و خدمات پس از فروش برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه مردم ایران و مسئولین به جامعه ژاپن علاقمند هستند و تمایل دارند بتوانند با مشارکت با شرکت های ژاپنی در ساخت نیروگاه ها از تجربیات آنان استفاده نمایند، افزود: در صورتی‌که این شرکت‌ها آمادگی ۱۰۰ درصدی فاینانس پروژه‌های ایرانی را داشته باشند، از اینکار استقبال خواهیم کرد.

فلاحتیان ادامه داد: ژاپنی‌ها انسان‌های پر تلاش، سخت کوش، مودب و باتجربه و بسیار مسئولیت پذیر هستند و چنانچه بتوانند پروژه‌های داخلی را به صورت کامل با بهره ۲ تا ۳ درصد و بازپرداخت اقساط ۱۲ ساله پس از راه‌اندازی نیروگاه، فاینانس کنند، حاضر هستیم پروژه‌های تا سقف ۵ میلیارد دلار شامل احداث نیروگاه و استفاده از تجهیزات در پست‌های ۶۳ و ۲۳۰ کیلوولت را به آنان واگذار کنیم.

یکی از مدیران ژاپنی نیز ضمن ابراز خوشنودی از این ملاقات اعلام کرد: رضایتمندی مشتری برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است و در صورت توافق و همکاری متعهد می‌شویم وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و تحت هیچ شرایطی قصوری در ارایه خدمات پس از فروش نداشته باشیم.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: