۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۱

مذاکره نهایی ایران و روسیه برای ساخت سه هزار مگاوات نیروگاه

عصر امروز، مذاکره‌ای بین وزیر نیروی ایران و همتای روسی اش در تهران برگزار می شود تا وضعیت ساخت سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی با مشارکت دو کشور نهایی شود.

الکساندر نواک - وزیر انرژی روسیهبه گزارش عیارآنلاین، هجدهم شهریور سال گذشته بود که در دیدار وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی روسیه، همکاری دو کشور برای ساخت هشت واحد ۳۵۰ مگاواتی نیروگاه حرارتی در ایران مورد توافق قرار گرفت. قرار بر این بود تا در دیدارهای آتی مذاکرات نهایی برای ساخت این واحدها انجام گیرد.

«الکساندر نوآک» وزیر انرژی روسیه در این خصوص اظهار داشت: در تفاهمنامه اقتصادی ایران و روسیه، زمینه همکاری و مشارکت در بخش فنی و خدمات مهندسی نیز دیده شده و روسیه آماده است برای ساخت سه‌هزار مگاوات نیروگاه، مذاکره تکمیلی را با ایران انجام دهد.

امروز نوآک به همراه مدیران شرکت‌های بزرگ فعال در بخش انرژی روسیه به ایران می آید و پس از دیدار با «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت، دیداری با «حمید چیت‌چیان» وزیر نیروی ایران خواهد داشت. این دیدار قرار است در راستای مذاکرات نهایی دو کشور برای ساخت ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ مگاوات نیروگاه باشد.

همچنین بررسی زیرساخت های اتصال شبکه برق دو کشور برای تبادل انرژی الکتریکی، از دیگر برنامه های دیدار عصر امروز چیت چیان با نوآک است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: