۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۳
عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران:

صنعت نفت ایران، بهترین گزینه برای سرمایه گذاری شرکتهای بین المللی است

صنعت نفت ایران به دلیل قیمت تمام شده مناسب تولید نفت از یک سو و امنیت و آرامش حاکم بر کشور از سوی دیگر، بهترین گزینه برای فعالیت و سرمایه گذاری شرکتهای بین المللی است.

به گزارش عیارآنلاین،‌رئیس پژوهشکده ازدیاد برداشت شرکت ملی نفت ایران و عضو اصلی هیئت مدیره این شرکت ، با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر، بیشتر کشورهای منطقه ناآرام هستند و در این شرائط، ثبات و آرامش ایران، عاملی موثر در جذب سرمایه گذاری به شمار می رود.

محمدعلی عمادی نیاز اصلی صنعت نفت را تلاش برای ازدیاد برداشت با استفاده از روشهای روز دنیا دانست و گفت: امروز بحث اکتشافات جدید در دنیا مطرح نیست و صنایع نفت و گاز جهان بیشتر در پی برداشت بیشتر از میدانهای موجود با بهره مندی از روشهای افزایش ضریب بازیافت هستند.

رئیس پژوهشکده ازدیاد برداشت شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: برای تحقق این هدف، نیازمند انتقال فناوریهای روز دنیا هستیم و باید سازمانها، قراردادها و روابط قانونی در سطحی که امکان انتقال فناوریها را فراهم کند، ایجاد شود.

انتقال فناوری، جزء لاینفک قراردادهای IPC

عمادی با بیان این که با بهره مندی از روشهای EOR و IOR در میدانهایی که پیشتر توسعه یافته اند، ازدیاد برداشت از مخازن موجود محقق می شود، یادآور شد:   انتقال فناوری، جزو لاینفک نسل جدید قراردادهای نفتی است و این موضوع را در قراردادهای IPC با جدیت پیگیری می کنیم.

وی که ریاست یکی از پنلهای کنگره راهبردی نفت و نیرو را برعهده داشت، در خصوص مباحث مطرح شده در پنل به خبرنگار شانا گفت: بحث محوری در این پنل، فناوریهای پیشتاز در حوزه کسب و کار و بخصوص در زنجیره بالادست صنعت نفت بود و لزوم به کارگیری فناوریهای نوین در حوزه هایی مانند حفاری، تولید، بهینه سازی، آبهای عمیق، شیل و … مورد بررسی قرار گرفت.

عمادی با اشاره به سخترانی مدیرعامل شرکت اُ ام وی و یکی از مدیران ارشد شرکت توتال در این پنل عنوان کرد: به اشتراک گذاشتن تجربیات شرکتهای فعال بین المللی در حوزه صنعت نفت با شرکتهای ایرانی از مهمترین دستاوردهای برگزاری اینگونه نشستهاست.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: