۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸

اولتیماتوم وزیر جهاد کشاورزی برای تعیین قیمت شیرخام

بر اساس آخرین نامه محمود حجتی به معاونت اجرایی رئیس جمهوری؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاه‌های بازرسی، دامداران و نماینده وزارت جهاد کشاورزی در جلسه‌ای تکلیف قیمت شیرخام را نهایی می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین،‌معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی امروز از تعیین تکلیف قیمت شیر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس آخرین نامه‌ای که وزیر جهاد کشاورزی به معاونت‌های ذی‌ربط در حوزه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارسال کرده، قرار است به‌زودی نرخ مشخصی برای شیرخام اعلام شود.

حسن رکنی افزود: چندی است قیمت یک‌هزار و ۴۴۰ تومانی شیرخام در کشور رعایت نمی‌شود و تنها شیری که توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از دامداران در قالب طرحی خاص خریداری می‌کند، با این قیمت است و کارخانه‌ها از خرید شیرخام با این قیمت امتناع می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شیرخام در کشور دارای قیمت‌های متنوعی است، به‌گونه‌ای که از یک‌هزار و ۱۰۰ تا یک‌هزار و ۲۰۰ تومان و شاید اندکی بیشتر یا کمتر در نوسان است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی ادامه داد: در جلسه‌ای که به‌زودی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان دستگاه‌های بازرسی و احتمالاً نماینده دامداران و وزارت جهاد کشاورزی برپا می‌شود، امیدواریم که به قیمت واحدی در این حوزه دست پیدا کنیم.

رکنی تصریح کرد: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این بخش پس از برگزاری جلسه فوق، تمهیداتی را می‌اندیشد تا حق دامداران ضایع نشود.

وی یادآور شد: تولید شیرخام کشور به دست دامدارانی انجام می‌شود که در تمامی ادوار تاریخی مظلوم واقع شده‌اند و همیشه ضرر و زیان متوجه آنها بوده است، اما راهی نمانده تا این بخش مورد حمایت ویژه معاون اول رئیس جمهوری و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گیرند./

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: