وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران مطرح کرد

آیین‌نامه هدایت تحصیلی برای تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش رفت

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال بیش از ۳۴۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح شهاب قرار می‌گیرند.

به گزارش عیارآنلاین،‌علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر در جمع خبرنگاران و در خصوص چگونگی و کندی اجرای طرح شهاب در مدارس اظهار داشت: تا پیش از اینکه بنده به آموزش و پرورش بیایم، به این طرح ورودی نشده بود و برای نخستین بار سال گذشته شروع اجرای این طرح بود.

وی افزود: از ۳۲ اداره کل آموزش و پرورش در هر استان، یک منطقه در کلاس چهارم ابتدایی تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند.

فانی ادامه داد: در سال گذشته ۱۳۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح شهاب قرار گرفتند و امسال نیز بیش از ۳۴۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح قرار گرفتند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اجرای طرح شهاب نیروی انسانی مورد نیاز آموزش داده نشده است، تصریح کرد: یک پروژه تحقیقاتی را برای اجرای این طرح تعریف کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص ترمیم معدل دانش‌آموزان چگونه است، گفت: این مصوبه برای ترمیم معدل دیپلم در حال تدوین است.

فانی افزود: دانش‌آموزانی داریم که در سال‌های گذشته دیپلم گرفتند و معدل کتبی آنها خوب نبوده است و اکنون مایل هستند در امتحاناتی شرکت کنند تا این معدل ترمیم شود.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص افزایش یا عدم افزایش ضریب سوابق تحصیلی در کنکور تصریح کرد: این ضریب از ۲۵ درصد افزایش پیدا نکرده است و مصوبه مجلس، کمیته‌ای را برای تصمیم‌گیری در این خصوص متشکل از آموزش و پرورش، وزارت علوم و نمایندگان مجلس مشخص کرده است.

وی افزود: این کمیته مصوبه چند سال اخیر که تأثیر مثبت از طریق معدل در کنکور بود را دنبال کرد و در سال‌های بعد این تأثیر قطعی شد که امسال با توجه به اینکه آموزش و پرورش تأثیر ۳۵ درصدی در کنکور را پیشنهاد داده بود اما این کمیته همان تأثیر ۲۵ درصدی را تصویب کرد.

وی دلیل مخالفت این کمیته در خصوص افزایش ۳۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور را عدم آمادگی اعلام کرد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا سرانه به بسیاری از مدارس تا کنون ارسال نشده است،‌ گفت: بخشی از سرانه تأمین اعتبار شد و پس از آن توزیع شده است.

وی افزود: برای توزیع سرانه اولویت‌گذاری شد و به مدارسی که نیاز بیشتری داشتند این عدد تخصیص یافت.

فانی در خصوص آیین‌نامه هدایت تحصیلی نیز گفت: آیین‌نامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان مطابق با نظام آموزشی جدید، روز گذشته برای تصویب به شورای عالی آموزش و پرورش رفته است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: