آغاز المپیادهای درون مدرسه‌ای از ۱۰ آبان

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: چهار میلیون دانش‌آموز در المپیادهای درون مدرسه‌ای به رقابت خواهند پرداخت.

المپیاد ورزشیبه گزارش عیارآنلاین، مهرزاد حمیدی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این المپیاد ایجاد نشاط و مشارکت بین دانش آموزان است، افزود: المپیادهای درون مدرسه‌ای از ۱۰ آبان سال جاری با حضور چهار میلیون نفر دانش آموز و مشارکت ۱٫۵ میلیون نفر دانش آموز آغاز می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه درس تربیت بدنی پایه و اساس فعالیتهای ورزشی دانش آموزان محسوب می شود، گفت: علاوه بر سازمان دهی درس تربیت بدنی و برگزاری المپیادهای درون مدرسه‌ای، ورزش صبحگاهی مدارس در سراسر کشور از ۱۰ آبان به مرحله اجرا گذاشته می شود.

حمیدی در خصوص ایجاد کانون های ورزشی گفت: برنامه کانون های ورزشی به استان ها ابلاغ شده که در این راستا ۸ هزار کانون درون مدرسه ای و ۳ هزار کانون برون مدرسه ای تاسیس خواهد شد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش به مدارس تخصصی ورزشی در کشور اشاره کرد و گفت: پیش بینی شده است ۱۹۶ هزار مدرسه تخصصی ورزشی در تمامی مقاطع جهت رسیدگی و سازمان دهی به علایق و آمایش سرزمینی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در بخش سلامت، امنیت غذایی و رسیدگی به بوفه ها راه اندازی کمپین آموزش غذای سالم جهت آموزش دانش آموزان، بوفه داران و اولیا پیش بینی شده است.

حمیدی خاطر نشان کرد: رسیدگی به بهداشت محیطی و جدا کردن سرویس بهداشتی از آبخوری‌ها، رسیدگی به بهداشت فردی و شنوایی و بینایی سنجی از دیگر اهدف و برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش به شمار می‌آیند.

وی به فعالیتهای صورت گرفته در حوزه پیشگیری اشاره کرد و گفت: در این رابطه یک ماتریس همکاری در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته و تدوین کتاب مطالعات اجتماعی برای مقطع ششم و مهارتهای زندگی برای مقاطع هفتم و هشتم انجام شده است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: در امر آموزش خانواده و رابطه متقابل بین مدرسه و خانواده برگزاری کلاسهای آموزش و چاپ بروشورها صورت خواهد گرفت و هدف از آن توانمندی دانش آموزان در رویارویی با آسیبهای اجتماعی است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: