ایتالیا صادرات ماشین آلات نساجی به ایران را از سرگرفت

رئیس اتحادیه تولید کنندگان ماشین آلات نساجی ایتالیا با اشاره به ضرر ایتالیا از پایبندی به تحریم ایران گفت: در سال ۲۰۱۴، صادرات ماشین آلات نساجی به ایران از سر گرفته شد، هرچند به دلیل تحریم ها به وسعت گذشته نبود.

به گزارش عیارآنلاین،‌به نقل از پایگاه اینترنتی تکتایل ورلد، ایران از گذشته های دور یکی از مشتریان اصلی صنعت ماشین آلات نساجی ایتالیا بوده است. در واقع تحریم های غرب موجب توقع ارسال ماشین آلات نساجی به ایران شده و اکنون این امیدواری وجود دارد که توافق هسته ای اخیر مسیر را برای بازسازی صنعت نساجی این کشور هموار سازد.

اتحادیه تولید کنندگان ماشین آلات نساجی ایتالیا برای تثبیت حضور خود در بازار ایران در هیئت تجاری اعزامی ایتالیا به این کشور در اواخر ماه نوامبر حضور خواهد داشت.

تحریم های غرب در سال های اخیر مانع از مدرنیزه شدن صنعت نساجی ایران و رقابتی باقی ماندن در سطح بازارهای جهانی شده است. توافق هسته ای منعقده در ۱۴ جولای راه را برای از سرگیری سرمایه گذاری ها در فن آوری نساجی در ایران باز می کند.

رافائلا کارابلی، رئیس اتحادیه تولید کنندگان ماشین آلات نساجی ایتالیا در این باره گفت: «تولید کنندگان ماشین آلات نساجی ایتالیا  به داشتن روابط مستحکم با تولید کنندگان نساجی ایران به خود می بالند. در سال ۲۰۱۴، صادرات ماشین آلات نساجی به ایران از سر گرفته شد، هرچند به دلیل تحریم ها به وسعت گذشته نبود.»

در سال ۲۰۰۴ ایران چهارمین وارد کننده بزرگ ماشین آلات نساجی ایتالیا محسوب می شد. پس از سال ها رکود، در سال ۲۰۱۴، صادرات ماشین آلات نساجی به این کشور مجددا رقم رو به رشدی را شاهد بود و از ۵ میلیون یورو در سال گذشته به ۱۴ میلیون یورو رسید.

به گفته کارابلی: «در عین حال، سهم چین و ترکیه از بازار ایران افزایش یافته و این به ضرر کشورهایی نظیر ایتالیا بوده که از تحریم ها تبعیت کرده اند. اکنون زمان آن فرا رسیده که ما انرژی هایمان را در بازار ایران سرمایه گذاری کنیم تا زمان از دست داده را جبران کنیم. نقطه آغاز حرکت ما حضور در هیئت تجاری اعزامی به ایران در اواخر ماه نوامبر خواهد بود.»

هیئت تجاری ایتالیا قرار است در روزهای ۲۸ تا ۳۰ نوامبر با مساعدت وزارت توسعه اقتصادی و وزارت امور خارجه ایتالیا و با سازماندهی آژانس تجاری ایتالیا به ایران سفر کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: