۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۴۵
معاون وزیر صنعت خبر داد

تامین بسته حمایتی برای صنایعی که معوقات بانکی دارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بسته‌های حمایتی برای واحدهایی که به دلیل معوقات بانکی نمی‌توانند تسهیلات بگیرند، دیده شده است.

به گزارش عیارآنلاین،‌محمد‌علی سید‌ابریشمی امروز – چهارشنبه – اظهار کرد: در پنج ماه اخیر شاهد رشد چشمگیری در وضعیت واحدهای صنایع کوچک نبودیم.

وی اضافه کرد: هر چقدر واحد تولیدی کوچک‌تر باشد مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر جامعه بر آن تاثیر بیشتری می‌گذارد.

سید‌ابریشمی با بیان اینکه معوقات بانکی از جمله مشکلات واحدهای تولیدی است، زیرا به دلیل وجود این معوقات، صاحبان صنایع نمی‌توانند از تسهیلات جدید بهره‌مند شود، خاطر نشان کرد: بسته حمایتی برای واحدهایی که چک برگشتی دارند یا دارای معوقه بانکی هستند، دیده شده است و تا یک ماه آینده تایید این مصوبه از شورای پول و اعتبار گرفته می‌شود تا هر چه سریع تر اجرایی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اولین گام در شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد فضای مناسب برای شهرک‌های صنعتی استان‌ها است و برای استان گیلان تامین زمین در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه به دلیل شرایط جغرافیایی استان گیلان برای تامین زمین مورد نیاز جهت احداث شهرک‌های صنعتی با محدودیت مواجه است، خاطرنشان کرد: مجوزهای لازم برای تامین زمین فراهم شده است و همچنین برنامه‌ریزی شده است تا وثیقه‌هایی برای حمایت از بخش خصوصی فراهم شود.

اختصاص ۳ میلیارد تومان وثیقه برای واحدهای صنعتی

سید ابریشمی از اختصاص سه میلیارد تومان وثیقه برای واحدهای صنعتی خبرداد و گفت: این اعتبار اختصاص یافته است تا صاحبان صنایع برای ترخیص کالا و پیش پرداخت‌ها مشکلی نداشته باشند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات ساخت و ایجاد شهرک‌های صنعتی در کشور، گفت: انتظار می رود برای تامین زیرساخت‌ها، دستگاه‌های اجرایی همکاری سریعتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه گیلان استانی کشاورزی است و گسترش بخش کشاورزی همراه دیگر بخش‌ها لازم است،گفت: برای توسعه اشتغال باید توسعه بخش صنعت روند سریع تری به خود بگیرد؛ زیرا میزان اشتغال ایجاد شده در صنعت بیشتر است. به همین دلیل توسعه در بخش صنعت و ایجاد اشتغال، دو بازوی مکمل یکدیگر هستند.

سید ابریشمی با بیان اینکه تامین زمین برای احداث واحدهای صنعتی کوچک در گیلان معضل بزرگی است، تاکید کرد: لازم است برای توسعه واحدهای صنعتی، در صورت امکان از شهرک‌های صنعتی موجود بهره‌گیری شده و بناهای صنعتی حتما به صورت طبقاتی احداث شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: