راههای توسعه همکاری ایران و نروژ بررسی شد

دردیدار وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با معاون وزیر خارجه نروژ،‌ زمینه های توسعه و تعمیق روابط در بخش های مختلف تولید و تجارت دو کشور مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش عیارآنلاین، « محمدرضا نعمت زاده » در دیدار با معاون وزیر خارجه نروژ  با اشاره به اهمیت بسط و گسترش روابط دو جانبه ایران و نروژ تاکید کرد: ما به دنبال همکاریهای  بلند مدت  با شرکتهای اروپایی هستیم و انجام سرمایه گذاریهای مشترک از اولویتهای ما محسوب می شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر از  انجام  همکاریهای مشترک استقبال خواهیم کرد افزود: هیچ تفاوتی بین سرمایه گذاران ایرانی و خارجی قائل نیستیم .
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت ،‌همکاری در زمینه صنایع شیمیایی،‌غذایی،‌دارو ،‌انرژیهای تجدید پذیر ،‌کشاورزی ساخت و تعمیرات کشتی،‌الکترونیک ،‌مدیریت و آموزش را از جمله محورهای توسعه تعاملات عنوان کرد.
مهندس نعمت زاده خاطرنشان کرد: ما توقع داریم تا بازار نروژ نیز در اختیار ما  قرار بگیرد و این رابطه همچنان دو طرفه برقرار باشد.
همچنین در این دیدار معاون وزیر خارجه نروژ با اشاره به برداشته شدن تحریمها، آینده همکاریهای دو جانبه را مثمر ثمر دانست و گفت: من به شرایط به وجود آمده حال حاضر خوش بین هستیم و پیش بینی می کنیم سطح همکاریها افزایش پیدا کند.
وی با بیان اینکه هیئت همراه که متشکل از بخش های مختلف خصوصی تمایل خود را برای ارتقای سطح همکاریها اعلام کرده اند تصریح کرد: اقتصاد در ایران رو به رشد است و پتانسیل مناسبی برای گسترش تعاملات وجود دارد.
«توره هات روم» در ادامه  با استقبال از انجام همکاریهای بلندمدت تصریح کرد: ما از شرکتهای ایرانی استقبال می کنیم که به نروژ بیایند و بحث صادرات به نروژ را داشته باشیم.
وی ارتباط در  بخش انرژی  را به عنوان یکی از زمینه های همکاری ذکر کرد.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: