۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹

از استفاده ریفرمیت در تولید بنزین اطلاعی ندارم

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر اینکه از استفاده ریفرمیت در تولید بنزین توسط شرکت ملی پالایش و پخش بی‌خبر است گفت: تأیید استاندارد بنزین برعهده شرکت ملی پالایش و پخش است.

علی‌محمد بساق‌زادهبه گزارش عیارآنلاین، علی‌محمد بساق‌زاده درباره نامه‌ شرکت ملی پالایش و پخش مبنی بر تأیید دریافت بنزین تولید شده در واحد پتروشیمی امام و ریفرمیت از واحد پتروشیمی نوری گفت:شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی متخصص بنزین است. من اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر پتروشیمی‌هایی مانند بندر امام و نوری بخشی از ریفرمیت یا آروماتیک تولیدی خود را  صادر می‌کنند گفت: اگر پتروشیمی بندر امام بنزین تولید کرده باشد نیز جز وظایف شرکت ملی پالایش و پخش است که این موضوع را کنترل کند.

بسازق‌زاده در پاسخ به اینکه گفته می‌شود ریفرمیت صادر شده دوباره به کشور وارد می‌شود گفت: اگرچه خریدار محصولات پتروشیمی مشخص است اما شرکت پتروشیمی‌ نمی‌تواند کنترل کند که محصول صادر شده دوباره به کشور وارد می‌شود یا خیر. من این موضوع را نه رد می‌کنم و نه تأیید.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص منطقه – عراق، سوریه و یمن- کمبود بنزین در منطقه وجود دارد و به همین دلیل این محصولات صادراتی در این کشورها استفاده می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه از نظر شما می‌توان در تولید بنزین از ریفرمیت پتروشیمی استفاده کرد گفت: صنایع پتروشیمی تخصصی درباره بنزین ندارد؛ درست است که از طریق ترکیب کردن ریفرمیت با سایر مؤلفه‌ها می‌توان بنزین تولید کرد اما استانداردهای آن باید رعایت شود و این استانداردها نیز دست شرکت ملی پالایش و پخش است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: