محدوده اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گسترش می‌یابد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به ضرورت حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بزودی در محدوده وسیع‌تری انجام می‌شود.

ستاریبه گزارش عیارآنلاین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نشست هم‌اندیشی مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان اقتصادی این بخش در سالن اجلاس سران گفت: در دولت یازدهم به دنبال این هستیم که فرهنگ کشور در حوزه اشتغال تغییر یابد و اشتغال دانش‌بنیان فرهنگی است که باید نهادینه شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری صنعتی بزرگی در کشور داشتیم ولی باز هم نمی‌توانیم به رقابت با دنیا بپردازیم، تمام ظرفیت‌های خدادادی را دادیم و صنایعی ساختیم که نمی‌توانیم رقابت کنیم زیرا در سیستم امروز رقابتی، خام فروشی ممنوع است و باید از تمام معادن به شکل دانش‌بنیان استفاده کنیم.

ستاری ادامه داد: باید جوانان کشور را در وطن نگه داریم، نه اینکه مرزها را ببندیم بلکه باید با روش نوین نخبگان را نگه داریم و حتی نیروی انسانی خارج از کشور را برگردانیم.

وی با اشاره به پیشرفت کشورهای آسیایی در حوزه دانش‌بنیان عنوان کرد: کشور کره جنوبی به جایی رسیده است که در حال حاضر متخصصان آمریکایی در شرکت‌های دانش‌بنیان کار می‌کنند که این مسائل نشان می‌دهد حوزه دانش‌بنیان بسیار اهمیت دارد.

ستاری با اشاره به حضور ۱۸۰۰ شرکت دانش‌بنیان با فروش بسیار در کشور گفت: قطعا سال آینده این اعداد دو برابر می‌شود و این مسئله به دلیل توجه دو سال اخیر دولت به حوزه دانش‌بنیان بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از گسترش محدوده اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: به تازگی بحث معافیت‌های سربازی را برای شرکت‌های نوپا صورت دادیم و صندوق نوآوری و شکوفایی نیز بسیار فعال شده است.

وی اضافه کرد: جهت‌گیری دانشگاه‌ها نیز در حال تغییر است و دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی پیش می‌روند.

ستاری با تاکید بر ضرورت حمایت دولت و هیأت وزیران از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: امیدواریم با حمایت دولت اتفاقات جدی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان رخ دهد.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: