رئیس اتاق بازرگانی ایران

عمده پیشنهادات شب گذشته رئیس‌جمهور از ناحیه اتاق بازرگانی بود

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان “ما به دولت پیشنهاداتی برای خروج از رکود ارائه داده بودیم” گفت: راهکارهایی که شب گذشته رئیس‌جمهور در تلویزیون اعلام کرد؛ عمده آن مربوط به پیشنهادات اتاق بازرگانی بود.

به گزارش عیارآنلاین، محسن جلال‌پور در حاشیه دیدار هیئت تجاری ایران و نروژ، اظهار کرد: ما به دولت پیشنهاداتی برای خروج از رکود ارائه دادیم و بیشتر راهکارهایی نیز که شب گذشته رئیس جمهور اعلام کرد؛ عمده آن مربوط به پیشنهادات اتاق بازرگانی بود.

وی افزود: به‌کارگیری این سیاست‌ها احتمالاً اقتصاد کشور را به‌سمت اقتصاد انبساطی می‌برد و ما نیز امیدواریم که از این مسیر عبور کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در ارتباط با روابط اقتصاد با نروژ گفت: حجم مبادلات ایران و نروژ در زمان تحریم و قبل از آن به‌حدی کم بود که قابل طرح نیست، اما این ارتباط قابلیت توسعه زیادی دارد.

وی تصریح کرد: کشور نروژ یکی از کشورهای نفتی بوده که حتی یک دلار از درآمد‌های منابع نفتی خود را در کشور استفاده نکرده و آن را فقط برای امور زیربنایی صرف می‌کند که ما نیز می‌توانیم در سند توسعه ملی از تجربیات این کشور استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بخش خصوصی ایران به‌شدت پیگیر پیوستن ایران به WTO است، گفت: ما معتقدیم که اقتصاد کشور هیچ راهی جز پیوستن به اقتصاد جهانی ندارد.

جلال‌پور افزود: این مسیر در ۱۲ سال قابل طی کردن است و به این طریق اقتصاد ما می‌تواند از همه ظرفیت‌های اقتصاد دنیا استفاده کنند.

این مقام مسئول در بخش خصوصی با اعلام اینکه ۹۰ درصد اقتصاد دنیا مربوط به کشورهای WTO است، تأکید کرد: ما نیز با پیوستن به اقتصاد جهانی به‌خوبی می‌توانیم از ظرفیت‌های آنها بهره ببریم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: