۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲

شرایط پرداخت یارانه به طرح های فرآوری مواد معدنی اعلام شد

مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: برای حمایت از سرمایه گذاری در طرح های فرآوری مواد معدنی و کسب ارزش افزوده بالاتر از مواد خام،‌ به طرح های فرآوری مواد معدنی طبق شرایطی یارانه پرداخت می شود.

به گزارش عیارآنلاین،محمد رضا مرزعه شاهی افزود: ایمیدرو این طرح را برای ایجاد تحرک در بخش معدن به اجرا گذاشته افزود:‌ در این زمینه هیات عامل ایمیدرو مصوبه ای داشت که هدف از اجرای این طرح،‌ تشویق کارآفرینان به سرمایه گذاری در زمینه فرآوری مواد معدنی و ایجاد تحرک اقتصادی در بخش معدن به ویژه مناطق کم برخوردار است.
وی ادامه داد: در این مصوبه گروه های معدنی به ۳ بخش تقسیم شده اند و میزان یارانه اولیه برای هر یک از طرح های فرآوری مواد معدنی بین ۲ تا ۶درصد است اما در صورتی که در مناطق کم برخوردار اجرا شوند ۲واحد درصد بیش از سایر بخش ها یارانه دریافت می کنند.
مزرعه شاهی خاطر نشان کرد: برای فعالان معدنی که اقساط بانکی آن ها در طول یکسال به صورت متناوب  یا متوالی معوق نشده باشد نیز ۲واحد درصد یارانه بیشتر اعطا می شود.
مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در عین حال افزود: سقف پرداخت یارانه برای فرآوری مواد معدنی از ۱۰درصد عبور نخواهد کرد.
وی یادآور شد: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی مسوولیت اجرای این مصوبه را بر عهده دارد و فعالان معدنی برای استفاده از این تسهیلات می توانند درخواست های خود را به این صندوق ارایه دهند.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: