۲۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵

نوبخت: ترزیق ۷.۵ هزار میلیارد تومانی به تولید در هفته جاری / ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه بخش کشاورزی

رئیس سازمان مدیریت از تزریق ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای رونق بخش تولید در هفته جاری خبر داد و گفت: این اعتبار از منابع بانک مرکزی استقراض نمی شود.

به گزارش عیارآنلاین، پنجاه و دومین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی شامگاه دوشنبه با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان مجلس و قوه قضائیه با هدف بررسی سیاستهای پولی و مالی دولت در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد. محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران گفت: ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای کمک به رونق اقتصاد در هفته جاری تزریق می شود و بر این اساس اجرای بسته رونق اقتصادی به طور رسمی آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه بخش کشاورزی و ۲۰۰ میلیارد تومان به عنوان یارانه بخش تولید تزریق خواهد شد که قرار است از سوی بانکهای عامل تخصیص یافت.

وی در خصوص نحوه تخصیص یارانه تولید برای بخش صنعت تصریح کرد: آنچه که مربوط به صنعت است، از سوی بانک صنعت و معدن تزریق خواهد شد و به منظور تشویق صادرات نیز بانک توسعه صادرات وارد عمل خواهد شد، ضمن اینکه بانکهای کشاورزی و مسکن نیز برای سایر بخشهای یارانه تولید اقدام خواهند کرد.

نوبخت با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان که قرار است به اقتصاد تزریق شود را از بانک مرکزی استقراض نخواهیم کرد، گفت: هفته جاری موافقتنامه های لازم برای پرداخت مابه التفاوت سود تسهیلات بانکهای عامل به امضا خواهد رسید و پرداختها آغاز خواهد شد.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: