۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۷

امادگی توتال برای تامین فاینانس طرح های نفتی ایران

مقام ارشد شرکت توتال فرانسه گفت: این شرکت آمادگی دارد در دوران پس از تحریم علاوه بر تامین فاینانس ، پروژه های نفتی دانش فنی را نیز به ایران انتقال دهد.

به گزارش عیارآنلاین،استفان میشل روز دوشنبه در همایش نفت و نیرو با اشاره به سابقه مشارکت با توتال، اظهار داشت: این شرکت در دوران قبل از تحریم ها در توسعه فازهای پارس جنوبی مشارکت داشته اما پس از تشدید تحریم مجبور شد که فعالیت در ایران را متوقف کند.

مدیر خاورمیانه و شمال افریقای شرکت توتال فرانسه با اشاره به آمادگی برای بازگشت به صنعت نفت ایران پس از لغو تحریم ها ، خاطرنشان کرد: این شرکت قصد دارد در حوزه تامین فاینانس، فناوری های روز و دانش فنی با ایران مشارکت داشته باشد.

وی افزود: توتال دارای تجربیات گسترده ای در مناطق مختلف جهان مانند خاورمیانه، افریقا، برزیل و روسیه است که می تواند در پروژه های آتی از آنها بهره بگیرد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه کاهش ۵۰ درصدی قیمت نفت یک چالش اساسی برای این صنعت به شمار می رود، گفت: با توجه به این کاهش قیمت، توتال در نظر دارد هزینه اجرای پروژه های نفتی در ایران و سایر مناطق جهان را کاهش دهد.

میشل خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری های جدید و به روز دنیا برای کاهش هزینه های تولید نفت امری ضروری است.
این مقام ارشد شرکت توتال فرانسه ادامه داد: توتال از آخرین فناوری های روز جهانی برای توسعه صنعت نفت برخوردار است و تلاش می کند از این طریق بهره وری را بالا برده و ضریب برداشت را افزایش دهد.

وی با اشاره به برنامه این شرکت در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، تصریح کرد: ایران یکی از بزرگترین دارندگان ذخایر نفت و گاز در جهان است و براین اساس قادر است که نقش مهمی را در بازار جهانی انرژی ایفا کند.

« دو شرط توتال برای بازگشت به نفت ایران »

منبع: عصرنفت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: