معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران:

احکام رتبه بندی معلمان مازاد و دارای کسر ساعت صادر نشد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران گفت:‌ ۷۸ درصد معلمان مشمول طرح رتبه بندی شده‌اند و ۹ هزار و ۴۰۰ نفر مشمول این طرح نیستند که عمدتاً نیروهای مازاد بودند و بیشترین نیروی مازاد را در شهرری داشتیم.

به گزارش عیارآنلاین ،محسن بهارلو درخصوص وضعیت رتبه بندی معلمان در شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت:‌ تعداد کل نیروهای حقوق بگیر شهرستان‌های استان تهران ۴۴ هزار و ۳۸۳ نفر است که از این تعداد ۳۴ هزار و ۹۳۸ نفر مشمول طرح رتبه بندی هستند.

وی افزود: حدود ۹ هزار و ۴۰۰ نفر مشمول طرح رتبه بندی نشده‌اند که این افراد داری سابقه کار کمتر از ۶ سال یا مدرک تحصیلی پایین‌تر از کاردانی هستند. حدود ۴ هزار نفر که معادل ۱۰ درصد هستند سابقه کاری کمتر از ۶ سال دارند و ۱۰ درصد دیگر نیز دارای مدرک تحصیلی پایین‌تر از کاردانی هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: معلمانی که مشمول طرح رتبه بندی هستند ۷۸ درصد کل جمعیت معلمان را تشکیل می‌دهند که احکام ۸۶ درصد از آنها صادر شده است.

بهارلو با اشاره به اینکه احکام رتبه بندی ۱۴ درصد از معلمان هنوز صادر نشده است، بیان کرد:‌ معلمانی که کسر ساعت موظف داشته یا جزو نیروهای مازاد هستند،‌ احکام رتبه بندی برایشان صادر نشده است.

وی افزود:‌ بخشی از معلمانی که مازاد بودند از دوره متوسطه دوم به متوسطه اول و ابتدایی منتقل شده‌اند البته آموزش‌هایی را نیز برای حضور در دوره ابتدایی دریافت کرده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد:‌ در بخش نیروهای مازاد در شهرستان‌های استان تهران بیشترین مشکل را در شهرری  داشتیم البته امسال وضعیت ساماندهی بهتر از سال گذشته بود.

بهارلو با اشاره به اینکه کمبود نیرو در بخش مردان را با پرداخت حق‌التدریس جبران می‌کنیم، گفت:‌ سال گذشته ۱۱۰ هزار ساعت حق التدریس داشتیم که بیشتر در حوزه آقایان بود.

وی درخصوص وضعیت استفاده از نیروهای پیش دبستانی به صورت حق التدریس عنوان کرد: پیش دبستانی‌ها به صورت حق التدریس ساماندهی شده‌اند و افرادی که رشته‌های تحصیلی آنها مرتبط با نیازهای ما بود به صورت حق‌التدریس به کار گرفته شدند که تعداد آنها حدود ۸۰۰ نفر است عمده نیروهای پیش‌دبستانی در دوره ابتدایی به کار گرفته شده‌اند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: