۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۵
مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد:

نرخ سود تسهیلات برای تولید کاهش یابد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: برای حمایت از صنایع و تولید باید نرخ سود تسهیلات بانکی برای این بخش کاهش یابد.

به گزارش عیارآنلاین ، «علی اشرف افخمی» با اعلام این خبر؛ افزود : امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح ، نرخ سود تسهیلاتی که به صنایع پرداخت می شود ۴ تا ۵ درصد کاهش یابد.
وی با اشاره به اینکه نقش بانک های توسعه ای حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی است، گفت: در تمام سالهایی که بانک ها تسهیلات با نرخ های بالا پرداخت می کردند بانک های توسعه ای همواره متعادل کننده بودند و نرخ سودشان از نرخ سودهای معمول بازار کمتر بوده است.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن درباره راهکارهای خروج از رکود گفت: سرمایه گذاری در زمینه های تولیدی و حمایت از واحدهایی که درحال حاضر با ظرفیت پایین تر فعالیت می کنند از اقدامات مهم برای خروج واحدهای تولیدی از رکود است.
افخمی گفت: متاسفانه این واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی روبرو هستند و باید با تزریق نقدینگی مدیریت شده به این بخش ها ، تولید را به ظرفیت مناسب برسانیم.

وی افزود: حمایت دولت و بانک ها باید شتاب بیشتری بگیرد تا این واحدهای تولیدی بتوانند سرپا بمانند و تولید را افزایش دهند.
افخمی با اشاره به اینکه در مرحله بعدی باید روی طرح های جدید تولیدی کار شود، گفت: نیروی جوان تحصیلکرده زیادی در جامعه داریم که باید با ایجاد اشتغال از آنها حمایت کنیم.
وی ادامه داد: حمایت از واحدهای تولیدی و رونق آنها می تواند به ایجاد اشتغال در جامعه کمک کند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: تزریق نقدینگی باید مدیریت شده باشد و نباید به سمت واسطه گری برود و سبب افزایش تورم و سفته بازی شود.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: