عضو کمیسیون آموزش مجلس :

طرح رتبه‌بندی با موضوع معیشت معلمان به طور نامناسب گره خورده است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: طرح رتبه‌بندی با موضوع معیشت معلمان به طور نامناسب گره خورده است، زیرا در موضوع معیشت معلمان، انتظار است ضریب و پایه حقوقی بالا برود و شامل همه معلمان باشد.

به گزارش عیارآنلاین ،قاسم جعفری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را مهم‌ترین مطالبه از مسئولان این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: در سند تحول، برنامه‌ها تعریف شده و هدف‌گذاری‌ها مشخص شده است و هر چه مسئولان آموزش و پرورش به سمت اجرایی کردن سند تحول بروند،‌ می‌توانند در نظام تعلیم و تربیت کشور توفیقاتی داشته باشند.

 وی به انتظارات و دغدغه‌های موجود در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: موضوع مدارس تخریبی، غیر مقاوم سازی شده، شبانه‌روزی‌ها، وسایل گرمایشی، همچنین محتوا و متون کتب درسی از جمله دغدغه‌های مهم است.

*گره خوردن نظام رتبه‌بندی معلمان با موضوع معیشت آنان به صلاح نیست

جعفری موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را مورد اشاره قرار داد و افزود: متأسفانه این موضوع با بحث معیشت معلمان به طور نامناسب گره خورده است؛ در بحث معیشت معلمان انتظار است که ضریب و پایه حقوقی بالا برود و به صورت هماهنگ برای تمام معلمان باشد.

وی تصریح کرد: موضوع رتبه بندی معلمان در خصوص ارتقای کیفیت آموزشی و در راستای فعالیت‌های آموزشی،‌ پژوهشی،‌ پرورشی و فوق برنامه معلمان تعریف شده است و گره خوردن این موضوع با معیشت معلمان به صلاح نیست.

*دولت، آموزش و پرورش را دریابد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت توجه جدی دولت به آموزش و پرورش تأکید کرد و گفت: بسیاری از فرهنگیان اعلام می‌کنند که چندین سال است، بازنشسته شده‌اند و هنوز پاداش بازنشستگی نگرفته‌اند و یا ازدواج کرده‌اند و پاداش ازدواج به آنان داده نشده است و این مسائل در روحیه فرهنگیان تأثیر گذاشته و به تبع آن در امور آموزشی، اثر منفی می‌گذارد.

وی با اشاره به بخشنامه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در خصوص محروم شدن کارمندان از ادامه تحصیل، اعمال این بخشنامه برای فرهنگیان را مورد انتقاد قرار داد و افزود: موضوع دانش افزایی و ادامه تحصیل معلمان مسئله‌ای جدی است و مسئولان آموزش و پرورش باید این دغدغه جدی را مرتفع کنند.

*استثمار معلمان حق التدریس و شرکتی

جعفری در ادامه سخنان خود موضوع قانون مصوب مجلس در خصوص استخدام معلمان حق‌التدریس و شرکتی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: متأسفانه آیین‌نامه‌ای تصویب شده است که باعث استثمار اکثر این نیرو‌ها می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: