۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۵
قائم مقام وزیر صنعت خبر داد

تاسیس فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای با مشارکت خارجی

قائم مقام وزیر صنعت با بیان اینکه برای شفاف شدن نظام توزیع کالا در کشور نیازمند شفافیت در نظام توزیع هستیم، گفت: وزارت صنعت به دنبال ساماندهی نظام توزیع در کشوراست که این امر به کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده کالا کمک می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین مجتی خسرو تاج قائم مقام وزیر صنعت امروز در دومین کنفرانس صنعت پخش ایران با اشاره به اهمیت این صنعت در نظام تولید و توزیع اظهار کرد: پس از تصویب قانون انتزاع و واگذاری توزیع محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت فرصتی پیدا کرد تا سیاست های کلان نظام توزیع را بررسی کند .

وی تصریح کرد: وزارت صنعت به دنبال ساماندهی نظام توزیع در کشور است که این امر به کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده کالا کمک می‌کند.

قائم مقام وزیر صنعت اضافه کرد:در زنجیره تامین کنونی تعداد زیاد ایستگاه‌ها موجب افزایش‌های هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده، شده است.

وی افزود: صنعت پخش با توجه به ارتباطی که با مصرف کنندگان و تولید کنندگان دارد، از اهمیت زیادی در اقتصاد کشور برخورداراست زیرا از یک طرف با بازاریابی مرتبط بوده  و از طرف دیگر با مصرف کنندگان در تماس است.

قائم مقام وزیر صنعت با تاکید بر لزوم رقابتی شدن صنعت پخش کشور ادامه داد:اگرچه رقابتی شدن صنعت ها در سطح خرد برای بعضی از بنگاه ها تهدید به حساب می‌آید اما اگر به صورت ملی به ان نگاه شود در واقع  یک فرصت است .

این مقام مسئول با بیان اینکه در قانون نظام صنفی جایگاه توزیع به خوبی دیده نشده‌ است، ادامه داد:در این بخش  نیاز به تدوین لایحه ای برای قانون نظام توزیع احساس می‌شود و باید نظام توزیع فعلی رابه سمت افزایش شفافیت و کاهش هزینه ها سوق داده شود.

وی با اشاره به نقش فروشگاه های زنجیره ای بهبود نظام توزیع گفت: با افزایش فروشگاه های زنجیره ای در کشور، نظام توزیع شفاف می‌شود. امیدواریم که بخشی ازسرمایه گذاری های مشترک با کشور های خارجی که اکنون به دنبال آن هستیم در راستای ایجاد فروشگاههای زنجیره ای باشد .

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: