۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۴
رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو اعلام کرد

۸۰۰ میلیارد تومان پرونده کلاهبرداری واردات خودرو طی ۴ سال

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان پرونده کلاه‌برداری واردات خودرو طی ۴ سال شناسایی شده است،گفت: امروز هر کس به راحتی می‌تواند با سرمایه بسیار پایین حدود ۱۰ میلیون تومان شرکتی را به ثبت و اقدام به واردات خودرو کند.

به گزارش عیارآنلاین ،میثم رضایی در نشستی خبری با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون ۵ هزار مالباخته در حوزه واردات خودرو شناسایی شده اند، اظهار داشت: ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان طی ۴ سال گذشته کلاه‌برداری شده است. بطوری که شرکت پ پ طی سه ماه ۲۵ میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده و مدیران این شرکت هنوز متواری هستند.

وی با بیان اینکه طی دو یا سه ماه گذشته که شرکت های تقلبی اقدام به پیش فروش خودرو کرده اند، افزود: هیچکدام از این شرکت ها رسمی نبودند و طی یک سال گذشته ۱۰ تا ۱۲ شرکت تقلبی بیش از ۲۰۰میلیارد تومان از ۵ هزار نفر کلاهبرداری کرده اند. بررسی سوابق مدیران شرکت ها نشان می دهد ۸۰ درصد مدیران عامل شرکت های تقلبی دارای سابقه کیفری بوده اند.

رضایی با اعلام اینکه برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های صورت گرفته تاکنون به ۱۰ مقام دولتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، پلیس ناجا، رئیس پلیس پیشگیری نامه زده و به آنها راهکار ارائه دادیم گفت: وضعیت به گونه‌ای است که هر کس به راحتی می‌تواند با سرمایه بسیار پایین حدود ۱۰ میلیون تومان شرکتی را به ثبت برساند و اقدام به واردات خودرو کند.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ شرکت عضو انجمن صنفی کارفرمایی واردکننده خودرو با پرداخت ۳٫۵ درصد به نمایندگی های شرکت ها، واردات خودرو خود را انجام می دهند.

وی با بیان آنکه دستورالعمل فعلی واردات خودرو را انحصاری کرده است،گفت: این دستورالعمل باعث شده شرکت های واردکننده عضو انجمن صنفی کارفرمایی واردکننده خودرو با پرداخت ۳٫۵ درصد به شرکت ها و نمایندگی های مجاز خودروها، واردات خود را انجام دهند که این موضوع شرکت های واردکننده را با مشکلات متعددی مواجه کرده است.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با تأکید براینکه تمام خودروهای وارداتی به کشور دارای استانداردهای لازم هستند اما به بهانه غیراستاندارد بودن شاهد جلوگیری از ترخیص این خودروها از گمرک هستیم، تصریح کرد: پیشنهاد مشخص انجمن صنفی، تشکیل کمیته ای است تا تمام مشخصات لازم برای واردات خودرو مشخص شود تا واردکنندگان بتوانند به سهولت خودروهای وارداتی خود را به مشتریان عرضه کنند.

وی در ادامه افزود: قیمت خودروهایی که توسط شرکت های عضو انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو وارد کشور می شود کمتر از قیمت خودروهای نمایندگی های مجاز هستند و در ۲۰۰میلیون تومان قیمت خودروهای وارداتی توسط این انجمن ۱۵ میلیون تومان کمتر است.

رضایی با اشاره به بازار خرید و فروش خودروهای داخلی و خارجی، افزود: کمپین نخریدن خودروهای داخلی باعث شده خودروهای خارجی نیز در بازار کمتر به فروش برسد زیرا بازار خودورهای داخلی و خارجی به یکدیگر وابستگی های زیادی دارند.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: