ایران برنامه ویژه‌ای برای ورود قوی و سریع به حمل و نقل جهانی دارد

مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که تمامی محدودیت ها علیه ایران از ژانویه ۲۰۱۶ برداشته خواهد شد گفت: ایران در همین خصوص برنامه ویژه ای برای ورود قوی و سریع به حمل و نقل جهانی دارد.

سعیدیبه گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمامی محدودیت ها علیه ایران از ژانویه ۲۰۱۶ برداشته خواهد شد و در همین خصوص ایران برنامه ویژه ای برای ورود قوی و سریع به حمل و نقل جهانی دارد.

سعیدی که در گفت‌وگو با پایگاه تخصصی لویدز لیست در کپنهاک سخن می گفت افزود: قراردادهای بزرگ ساخت کشتی در هفته های آتی با صرف مبالغی که بواسطه تجارت با چین، کره جنوبی، ژاپن و هند در زمان تحریم به دولت ایران تعلق می گرفت بسته خواهد شد.

وی به روابط همیشگی تجاری و مالی ایران و چین و سهولت در سفارش ساخت کشتی در کشتی سازی های چینی اشاره کرد و همچنین از کشتی سازی های کره ای به منظور خرید کشتی های دست دوم سخن به میان آورد.

وی تاکید کرد به هرحال کشتی سازی های چینی گزینه اول برای شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند.

سعیدی خرید کانتینربرهای با گنجایش ۱۰ هزار TEU را از اهداف اصلی شرکت متبوع خود عنوان کرد اما گفت: تصمیم نهایی در خصوص سفارش ساخت کشتی در هفته های آتی اتخاذ خواهد شد.

وی با اشاره به ناهمواری های موجود در بازگشت دوباره به تجارت جهانی حتی پس از لغو کامل تحریم ها گفت: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با به کارگیری ترکیب هوشمندانه از انواع کشتیها و تناژ جدید در ناوگان حمل و نقل و ایجاد همکاری تجاری با کشورهای مستقل همسو در آسیای میانه تغییر عمده ای در بازار جهانی بوجود می آورد.

براساس گفته های سعیدی برخلاف کانتینربرها، توسعه ناوگان حمل فله در این شرکت دست کم در حال حاضر از اهمیت پایینی برخوردار است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص کم تجربگی وی در عرصه مدیریت حمل و نقل دریایی، سابقه مدیریتی و اقتصادی خود در بزرگترین شرکت تامین اجتماعی در ایران و سرمایه گذاری خصوصی و حوزه بین المللی را یادآور شد که دید کاملی از بازارهای بین المللی در اختیار وی قرار داده است. سعیدی همچنین مشاوران خود در تهران را به عنوان بهترین ها در عرصه حمل و نقل دریایی یاد کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: