انجام بیشترین اعزام و پذیرش مسافر ‌‌در فرودگاه مهرآباد‌/ فقط ۵ فرودگاه کشور زیان‌ده نیستند‌

در شش ماه نخست امسال‌ تعداد ۵۶ هزار و ۱۱۳ ‌پرواز در‌ فرودگاه مهرآباد ثبت شده و طبق آمار از مجموع ۵۴ فرودگاه فعال در کشور فقط پنج فرودگاه توانسته‌اند با استفاده از دریافت خدمات فرودگاهی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن سودآور باشند.

به گزارش عیارآنلاین،به نقل از‌ رو‌ابط عمومی فرودگاه مهرآباد، این فرودگاه‌ طبق آمار ارائه شده بیشترین پرواز و بیشترین میزان جابه‌جایی مسافر در فصل بهار و تابستان را ‌نسبت به فرودگاه‌های دیگر داشته است‌.

‌در ۶ ماه نخست امسال‌ تعداد ۵۶ هزار و ۱۱۳ ‌پرواز در این فرودگاه ثبت شده است؛ ‌با جابه‌جایی ۶ میلیون ۸۸۹ هزار و ۳ مسافر از این فرودگاه حدود ۴۸ میلیون ۷۶۵ هزار و ۴۰۶ کیلو‌گرم بار در پروازهای داخلی جا‌به‌جا شده است‌.

در کنار مشکل بدون جانشین‌ بودن فرودگاه مهرآباد، یکی‌ دیگر از مسائلی که به شدت شرکت فرودگاه‌های کشور را تحت فشار قرار داده بحث زیان‌ده بودن تعداد قابل توجهی از فرودگاه‌ها است که پایین‌ بودن تعداد پروازها موجب افزایش این احتمال شده است که این مشکل سال‌ها ادامه خواهد داشت‌.

از مجموع ۵۴ فرودگاه فعال در کشور در حال حاضر فقط پنج فرودگاه توانسته‌اند با استفاده از دریافت خدمات فرودگاهی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آن سودآور باشند؛ مهرآباد یکی از ‌این پنج فرودگاه و در رتبه نخست سود‌آور‌ی ‌است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: