بهره‌برداری از یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عملیات احداث ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر از سال ۸۶ در کشور آغاز شده است، گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است.

احمد اصغری مهرآبادیبه گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری‌مهرآبادی ظهر امروز در حاشیه آئین افتتاحیه ۳ هزار و ۵۷۷ واحد مسکن مهر و بلوار شهروند استان قم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه عملیات احداث ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر از سال ۸۶ در کشور آغاز شده است، تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: مراحل عمرانی ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور تکمیل شده که برای تحویل آنها به مردم نیازمند خدمات زیربنایی هستیم و امیدواریم با تلاش مضاعف مسئولان مربوطه بتوانیم با سرعت بیشتری این واحدها را به پایان برسانیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه مسکن مهر باید تا پایان سال ۹۵ تکمیل شود، مطرح کرد: طی مصوبه‌ای سایر بانک‌ها نیز در تسریع ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان مسکن مهر مشارکت خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ مهلت پرداخت تسهیلات بانکی از ۱۵ سال به ۲۰ سال و در پایان سال ۹۳ میزان پرداخت از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که تاکنون ۲۷۰ هزار واحد از این میزان افزایش بهره‌مند شده و ارائه این میزان تسهیلات به ۷۹۱ هزار واحد دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

اصغری‌مهرآبادی با اعلام اینکه تاکنون ۵۰ درصد نازک‌کاری ۴۷۵ هزار واحد انجام شده است، گفت: بر اساس ابلاغ بانک مسکن شعبات استانی این بانک موظف هستند، با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی به صورت مستقیم در پرداخت تسهیلات مسکن مهر مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مراحل نازک‌کاری ۴۷۵ هزار واحد تا خرداد سال آینده به پایان می‌رسد، عنوان کرد: اگر زیرساخت‌ها و خدمات زیربنایی برای پروژه‌های مسکن مهر تامین شود زودتر از وعده، این واحدها در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

منبع: فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: