آغاز نصب موقعیت‌یاب روی اتوبوس‌ها و کامیون‌های حمل سوخت

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تجهیز ناوگان عمومی باری و مسافری جاده‌ای به سامانه‌های هوشمند و GPS از چند ماه قبل آغاز شد و به زودی عملیات نصب GPS ها روی ناوگان آغاز می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین،داود کشاورزیان اظهار داشت: پایانه پرویزخان به دلیل اعتصاب کوتاه مدتی که از سوی کارکنان گمرک کشور عراق انجام شده بود، با مشکل مواجه شد.

وی افزود: اما بعد از ظهر روز گذشته شرایط به روال عادی برگشت و مشکل یک طرفه شدن تردد در این پایانه و گمرک برطرف شد.

* پیش‌بینی تأمین اعتبار نصب GPS در ناوگان عمومی جاده‌ای از محل بند (ق) تبصره بودجه

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تجهیز ناوگان عمومی باری و مسافری جاده‌ای به سامانه‌های هوشمند و GPS از چند ماه قبل آغاز شد و به زودی عملیات نصب GPS ها روی ناوگان آغاز می‌شود.

کشاورزیان بیان کرد: در مرحله اول ناوگان عمومی مسافری و ناوگان حمل سوخت کشور به این سامانه مجهز می‌شوند و در مرحله بعد بقیه ناوگان باری کشور‌ به این سامانه مجهز خواهند شد.

کشاورزیان بیان کرد: براساس مصوبه دولت در اواخر سال گذشته، تا پایان نیمه اول سال ۹۵ همه ناوگان باری و مسافری کشور باید به این سامانه مجهز شوند.

وی افزود: این سامانه کمک می‌کند تا به ایمنی ناوگان عمومی، کاهش توقف ناوگان و اتوبوس‌ها مقابل پاسگاه‌ها و سرعت جابه‌جایی در ناوگان عمومی جاده‌ای دست یابیم.

کشاورزیان بیان کرد: مدیریت اطلاعات و مدیریت فنی این GPSها در سازمان راهداری انجام می‌شود و اطلاعات پس از آن به پلیس راه ارسال خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نصب این تجهیزات موقعیت‌یاب توسط مالکان ناوگان انجام می‌شود، بیان کرد: پیش‌بینی کرده‌ایم از محل بند (ق) تبصره بودجه که به صورت قانون دائمی درآمده است، اعتباراتی به این پروژه اختصاص یابد.

وی بیان کرد: قطعاً استفاده از این GPS‌ها به کنترل مصرف سوخت می‌انجامد، بنابراین مقرر شد، وزارت نفت اعتباراتی از این محل به پروژه اختصاص دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: پاسگاه‌های پلیس راه کشور در حال تجهیز به سیستم مانیتورینگ هستند، تا اطلاعات این موقعیت‌یاب‌ها را پایش کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: