وزیر صنعت ، معدن و تجارت :

تولید پارچه و لباس باید با توجه به سلایق مردم باشد/ نیاز به ۵۰۰ میلیون متر پارچه در کشور

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : با تشکلها و صنعتگران صنعت نساجی جلسات متعددی می گذاریم تا بتوانیم بازسازی و نوسازی صنایع را سرعت دهیم و فعالان این بخش نیز باید با مذاق مصرف کننده پارچه و لباس تولید کنند.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس محمد رضا نعمت زاده دربیست و سومین سفر دولت یازدهم به استانها  از کارخانه نساجی مازندران بازدید کرد.
وی در این بازدید گفت: قانون اجازه داده است که چنانچه صد در صد سود شرکت خالص برای تولید  سرمایه گذاری شود از معافیت مالیاتی برخوردار شود لذا باید  بخش عمده سود شرکتها  برای تکمیل و توسعه صنعت صرف شود و شکوفایی صنعت اینگونه محقق می شود.
وی تصریح کرد : ما حدود یک میلیارد و سیصد میلیون متر پارچه لازم داریم ۸۰۰ میلیون متر در داخل کشور تولید می شود و ۵۰۰ میلیون متر  قاچاق می شود و این در حالی است که  سود بازرگانی اش هم بالاست و بنابر این به صورت قاچاق می اید.
مهندس نعمت زاده  ادامه داد: مشکلات توقف ماشین آلات در گمرک باید مرتفع شود و اگر موانعی هست ما باید کمک کنیم تا کارخانجات با تمام ظرفیت کار کنند .
وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت بیان کرد : واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در حال فعال شدن هستند و برخی باید در تکنولوژی شان تغییراتی بدهند و برخی نیاز به نقدینگی دارند .
وی گفت : در حال حاضر در برخی محصولات تراکم محصول  داریم ولی آنچه مهم است حمایت و تقویت تولید و بازار صادرات است و بعضا واحدهای صنعتی که به خاطر تغییر بازار باید تغییر محصول بدهند باید تقویت شوند.
در این بازدید همچنین مدیر عامل بانک ملی ایران راه اندازی خط چاپ و رنگرزی واحد نساجی مازندران را با کمک تسهیلات بانکی  را بین ۹ ماه تا یکسال اعلام کرد.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: