۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۹
طی 6 ماهه 94 صورت گرفت:

تولید ۱۸۱٫۳ هزار تن شمش آلومینیوم

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)اعلام کرد: طی ۶ ماهه نخست امسال تولید شمش آلومینیوم در سه واحد بزرگ کشور به بیش از ۱۸۱٫۳ هزار تن رسید.

به گزارش عیارآنلاین ، سه شرکت تولیدکننده آلومینیوم ایرالکو (اراک) ، المهدی و هرمزآل(بندرعباس) از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۱۸۱ هزار و ۳۳۴ تن شمش آلومینیوم تولید کردند.
برپایه این گزارش، شمش آلومینیوم تولیدی در مدت مشابه در سال ۱۳۹۳ به میزان ۱۷۵ هزار و ۳۹۹ تن ثبت شده بود.
طی دوره این گزارش، شرکتهای ایرالکو با ۹۰ هزار و ۶۵ تن، المهدی ۴۰ هزار و ۶۹۲ تن و هرمزآل با ۵۰ هزار و ۵۷۷ تن شمش آلومینیوم تولید داشتند.
شمش آلومینیوم تولیدی شرکتهای مزبور در شهریورماه امسال ۲۹ هزار و ۱۸۲ تن بود که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته که رقم ۲۸ هزار و ۳۱۰تن بود، در مجموع رشد سه درصدی را نشان می دهد.
همچنین، شرکت آلومینای ایران به عنوان تولیدکننده ماده اولیه شمش آلومینیوم، طی ۶ ماهه نخست امسال، ۱۲۳ هزار و ۹۳۹ تن پودر آلومینا و به میزان ۲۱۰ هزار و ۶۹۶ تن هیدرات آلومینیوم و ۷۲ هزار و ۱۲۳ تن آهک تولید کرد.
میزان شمش آلومینیوم تولیدی در سال ۱۳۹۲ بالغ بر ۲۹۹ هزار تن بود که در سال گذشته با کاهش چهار درصدی نسبت به سال ماقبل به رقم ۲۸۷ هزار تن رسید.
همچنین آلومینا تولیدی در سال ۹۲ به رقم ۲۴۹ هزار تن رسید و سال گذشته با یک درصد رشد در مقایسه با سال ماقبل ۲۵۱ هزار تن شد.
قرار است امسال شمش آلومینیوم تولیدی به ۳۱۰ هزار تن برسد که در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۵۸٫۴ درصد از برنامه تحقق یافت.
قرار است آلومینا تولیدی در سال جاری به ۲۵۰ هزار تن برسد که در ۶ ماهه نخست امسال ۴۹٫۵ درصدی از این برنامه محقق شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: