واریز ١٠٠ میلیارد ریال به خزانه دولت با خرده فروشی گازوییل در مرز پیشین

وجه واریزی به خزانه دولت از محل خرده فروشی نفت گاز در مرز پیشین منطقه چابهار به بیش از یکصد میلیارد ریال رسید.

به گزارش عیارآنلاین،مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه چابهار گفت: با گذشت چهارماه از فعالیت خرده فروشی این فرآورده نفتی در مرز پیشین، بیش از ١٠ میلیون لیتر گازوییل فروخته و درآمد حاصل از فروش آن  نیز به حساب خزانه داری کشور واریز شده است.

عبدالله گیتی منش گفت: بازار خرده فروشی نفت گاز در این منطقه، باتوجه به سیاستهای وزارت نفت و هماهنگیهای انجام شده در کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان راه اندازی شده است.

وی افزود: این فعالیت اقتصادی به منظور فروپاشی شبکه قاچاق فرآورده های نفتی، صیانت از سرمایه های ملی کشور و تا حدودی نیز مدیریت بازار تقاضای کشور همسایه انجام می شود.

گیتی منش اظهار کرد: با توجه به فعالیت مثبت بازارچه مرزی پیشین و شروع به کار بازارچه ریمدان، انتظار می رود گام مهمی در جهت تحقق اهداف و سیاستهای کلان وزارت نفت در این منطقه برداشته شود.

به گزارش شانا، منطقه چابهار دارای دو بازارچه مرزی با کشور پاکستان در نقاط ریمدان و پیشین است که بازارچه مرزی پیشین (واقع در شهرستان سرباز در ١٨۵ کیلومتری چابهار) مرز مشترک ایران و پاکستان به شمار می آید.

خرده فروشی نفت گاز در بازارچه مرزی پیشین شهرستان سرباز در منطقه چابهار با هدف جلوگیری از قاچاق فرآورده های نفتی و صیانت از سرمایه های ملی کشور از خردادماه امسال آغاز شده است.

تاسیسات ایجاد شده برای خرده فروشی در مرز پیشین،شامل سه مخزن ذخیره سازی ۴۵ هزار لیتری نفت گاز است.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: