نعمت زاده: توسعه صنعت نیازمند داشتن نگاه جهانی است

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با تاکید بر اینکه توسعه صنعت نیازمند داشتن نگاهی جهانی است افزود: برای دستیابی به توسعه بیشتر در صنایع مختلف باید به بازار جهانی نگاه کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، « محمدرضا نعمت زاده» در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که به منظور بررسی موانع و مشکلات فرآوری صادرات صنعت سیم و کابل و مصنوعات مسی و آلومنیومی با حضور فعالان این صنعت برگزار شد افزود:  امروز در شرایطی قرا رداریم که باید تلاش بیشتری در تمام بخش ها انجام شود.
وی با بیان اینکه فعالانی که در عرصه صنعت به فعالیت می پردازند جزء قابل ترین اشخاص هستند تصریح کرد: چرا که این افراد باید با مسائل ریسک پذیری ، مالی، نیروی انسانی ،‌ بازار و چگونگی خرید و فروش و رقبای داخلی و خارجی آشنایی داشته باشند و ضمن شناسایی دقیق و به موقع بتوانند در صدد اداره واحد صنعتی خود برآیند.
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر اصلاح برخی قوانین و مقررات در دستور کار قرار گرفته است افزود: ما از شما تقاضا داریم تا نقطه نظرات  و دیدگاههای خود را  را به عنوان تلاشگر عرصه صنعت که از نزدیک با کمبودها و مشکلات آشناست به ما اعلام کنید.
مهندس نعت زاده با تاکید بر ضرورت توجه بیش از پیش به موضوع صادرات اظهار کرد:  صنعت بدون صادرات صنعت نیست همان طور که صنعت بدون کیفیت، صنعت نیست.
وی خطاب به فعالان صنعتی خاطرنشان کرد: شما باید بازار جهان را ببینید نه بازار ایران را و اگر میخواهید به جهش مناسب برسید و پرواز کنید  باید به بازار جهانی نگاه کنید و جهانی فکر کنید.
وزیر صنعت،‌معدن و تجارت همچنین با بیان اینکه فعالین و برخی شرکتهای  صنعت  سیم و کابل و مصنوعات مسی و آلومنیومی می‌توانند برای هم افزایی بیشتر با هم ادغام شوند توصیه کرد: ادغام شرکتها در قالب چند برند خاص می تواند در دستیابی شما به موفقیت و برنامه ریزی مناسب جهت توسعه صادرات موثر باشد.
وی اضافه کرد: برای توسعه صنعت تفاهمی با صندوق توسعه ملی به منظور ارائه تسهیلات ارزی صورت گرفته که امیدواریم در کنار  کاهش نرخ کارمزد بانکی که در حال پیگیری است بتوانیم به توسعه بیشتر صنایع و یشبرد اهداف اقتصادی کشور کمک کنیم.
گفتنی است: دراین نشست هر یک از فعالان صنعت سیم و کابل و مصنوعات مسی و آلومنیومی به بیان مشکلات و مسائل و ارائه دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند .

منبع: شاتانیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: