۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵

رکود امروز در ۵۰سال اخیر بی‌سابقه است؛۳میلیون تن فولاد دپو شد

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه رکود امروز در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، گفت: در حال حاضر بیش از ۳ میلیون تن محصولات فولادی در کارخانجات دپو است که این رقم معادل ۲۰ درصد نیاز کشور در یک سال است.

به گزارش عیارآنلاین، رضا شهرستانی با اشاره به اینکه رکود صنایع مادر از جمله فولاد و سیمان ارتباط نزدیکی با بودجه‌های عمرانی دارد، اظهار داشت: هنوز وضعیت بازار برای تولیدکنندگان مشخص نیست، برخی منتظر ارزانی دلار هستند و عده‌ای دیگر  به دلیل مشکلات مالی قادر به فعالیت نیستند.

وی با بیان اینکه رکود امروز بازار در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: در حال حاضر بیش از ۳ میلیون تن محصولات فولادی در کارخانجات دپو است که این رقم  معادل ۲۰ درصد نیاز کشور در یک سال است.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: براساس آمار در سال گذشته حدود ۱۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید شده است که مطابق برنامه‌ها به دلیل رکود بازار امسال حجم تولید فولاد به ۱۲ میلیون تن خواهد رسید که این رقم کاهش ۳۰ درصدی تولید را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

شهرستانی اظهارداشت: در حال حاضر هزینه‌های تولید فولاد بسیار گران است اما کشور چین با بکارگیری انرژی ارزان و مشوق های صادراتی با فروش ارزان محصولات  خود در صدد تصاحب بازارهای بین المللی است.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: