۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۴
مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت خبر داد

رایزنی با بانک‌ها برای اعطای تسهیلات ارزان به خرید خودرو/ شیب قیمت خودرو با کیفیت هماهنگ نیست

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با اعلام اینکه برای رساندن کیفیت خودرو به سطح انتظارات مردم برنامه کوتاه‌مدت تدوین شده است، گفت: با نظام بانکی برای ارائه تسهیلات خرید خودرو رایزنی شده، اما انتظاری برای کاهش قیمت نداریم.

به گزارش عیارآنلاین،امیرحسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت  در پاسخ به این سوال که چرا با وجود حمایت بسیار از صنعت خودرو در ۳۰ سال گذشته، کیفیت خودرو همچنان پایین است و همچنان شاهد افزایش قیمت نیز هستیم، اظهار داشت: در حوزه کیفیت هدف گذاری، تولید طوری انجام خواهد شد که علاوه بر صادرات، تولید داخل هم به صورت رقابتی عرضه شود.

وی افزود: خودروسازان حداقل نیازهای مشتریان را در حوزه کیفیت تأمین نکرده‌اند و در این باره از ابتدای سال برنامه کوتاه‌مدتی برای ارتقا کیفیت متناسب با قیمت انجام شده است.

قناتی با بیان اینکه شیب قیمت همواره تندتر از شیب کیفیت بوده است، افزود: باید همراه با بالارفتن قیمت، کیفیت هم افزایش می‌یافت، بنابراین طوری برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری شده است که خلاء موجود برطرف شود.

وی گفت: نتایج این برنامه‌ریزی‌ها در کوتاه‌مدت ملموس‌ نخواهد بود و در شورای سیاست‌گذاری اهداف موجود را به خودروسازان اعلام کرده‌ایم، علاوه بر این به خودروسازان در حوزه رفع عیوب، تکلیف کرده‌ایم تا علاوه بر خدمات و فروش در تأمین قطعات پرمصرف به صورت باکیفیت و بااصالت توجه ویژه داشته باشند.

قناتی در پاسخ به این سوال که وزارت صنعت در مواجهه با انباشت خودرو که طبق اعلام آقای نعمت‌زاده ۱۰۰ هزار دستگاه در انبار است، چه برنامه‌دارد و اینکه با پدیده نخریدن خودروی بی‌کیفیت داخلی چه اقداماتی انجام خواهید داد، گفت: آمار انباشت انبار خودروها کاهش پیدا کرده و در این حوزه راهکارهایی را مد نظر قرار دادیم که رونق به این بازار برگردد.

وی معتقد است که با ارائه تسهیلات ارزان‌ قیمت بانکی تقاضای بازار تحریک شده و صنعت خودرو از رکود سنگین نجات خواهد یافت.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صنعت با تأکید بر اینکه خرید خودرو برای مشتریان به شکلی باید با اطمینان انجام شود، گفت: در این حوزه باید طوری عمل کنیم که مردم با اطمینان خاطر نسبت به خرید خودروی داخلی تمایل پیدا کنند و حداقل انتظارات آنان برطرف شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: