۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
وزارت کشاورزی خبر داد

تصویب ۸ طرح کلیدی با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومانی

مدیرکل بودجه وزارت جهاد کشاورزی از تصویب کلیات هشت طرح کلیدی در بخش‌های مختلف کشاورزی در دولت با اعتبار حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: این طرح‌ها به همراه بسته رونق اقتصادی دولت می‌تواند تحول بزرگی در بخش کشاورزی ایجاد کند.

به گزارش عیارآنلاین،حسن قاسمی اظهار کرد: هشت طرح کلیدی در مجموعه وزارت کشاورزی و بخش‌های مختلف کشاورزی تعریف وبه دولت پیشنهاد شده است که می‌تواند در صورت اجرا، ارتقای بهره‌وری و تحول بزرگی در بخش کشاورزی ایجاد کند.

وی با بیان این که کلیات این طرح در دولت به تصویب رسیده و بحث و بررسی روی جزئیات آن ادامه دارد، افزود: طرح‌های هشت‌گانه وزارت کشاورزی در بخش‌های مختلفی مانند سامانه نوین آبیاری، اجرای طرح‌های آبخیزداری، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، توسعه و تکمیل محیط‌های کنترل شده کشاورزی (گلخانه)، اجرای طرح‌های محصولات راهبردی کشاورزی (گندم، جو، برنج، چغندرقند، دانه‌های روغنی و …) ، پرورش ماهی در قفس، احیای جنگل‌های کشور و توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تعریف و تصویب شده است.

مدیر کل بودجه وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این طرح‌ها جزو محور‌ی‌ترین و بزرگترین طرح‌های تعریف شده در بخش‌های کشاورزی است که بخشی از اعتبارات آن آورده متقاضیان و بخشی دیگر از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای تامین خواهد شد.

قاسمی گفت: در این میان بازه زمانی تعریف شده برای طرح احیای جنگل‌های کشور و اجرای طرح‌های محصولات راهبردی کشاورزی ۱۰ ساله و برای دیگر طرح‌ها سه ساله است.

قاسمی در خصوص اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح‌های هشت‌گانه بخش کشاورزی نیز اظهار کرد: پیش‌بینی‌ها مبنی بر نیاز حدود ۳۰ هزار میلیارد تومانی برای اجرای این طرح‌هاست و از سوی دیگر به حدود ۱۷۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیازمندیم که پیشنهاد داده‌ایم حدود ۶۳ هزار میلیارد تومان آن به عنوان یارانه سود کارمزد در اختیار بخش کشاورزی قرار گیرد.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: