۹۹ درصد پول خرید تضمینی گندم به کشاورزان پرداخت شد

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با پرداخت بیش از ۹۹ درصد مطالبات گندمکاران، مانده بدهی دولت بابت خرید تضمینی گندم در سالجاری به حدود ۷۴ میلیارد تومان رسید.

به گزارش عیارآنلاین،دکتر علی قنبری اضافه کرد: اگر چه هنوز فصل خرید گندم تمام نشده و در برخی مراکز استانهای سردسیر خرید انجام می‌شود، اما دولت درصدد است تا تمامی بهای گندم‌ها را همزمان با پایان عملیات خرید به کشاورزان پرداخت کند.

وی تصریح کرد: از آغاز عملیات برداشت گندم کشور در نیمه اول فروردین سال جاری، تاکنون مقدار ۸ میلیون و ۷۹ هزار و ۸۵۵ تن گندم در ۳۱ استان کشور تحویل مراکز خرید دولتی و مباشرین شده است.
قنبری با اشاره به خرید ۷٫۶ میلیون تنی گندم در سال قبل، افزود: امسال به لطف خدا و تدابیر ارزشمند وزارت جهاد کشاورزی در زمینه به زراعی و انجام حمایت های لازم از کشاورزان، علیرغم کاهش بارندگی ها و خشکسالی، رشد ۱۸ درصدی را در خرید تضمینی گندم تجربه کردیم.
وی اظهار کرد: خوشبختانه با این میزان خرید گندم داخلی، نیاز مصرفی گندم برای تولید نان کشور تامین می شود؛ لذا برای آرد خبازی واردات گندم نخواهیم داشت.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، ارزش ریالی کل گندم‌های خریداری شده را تا این تاریخ، مبلغ ۹۴ هزار و ۷۱ میلیارد ریال، عنوان و اعلام کرد: تا امروز مبلغ ۹۳ هزار و ۳۲۸ میلیارد ریال به حساب گندمکاران واریز شده و مانده مطالبات که حدود ۷۴ میلیارد تومان است، نیز به زودی تامین اعتبار و پرداخت خواهد شد.
قنبری در پایان از گندمکاران عزیز کشور بابت فروش گندم هایشان به مراکز خرید دولتی، علیرغم مشکلاتی که گاهی در پرداخت وجوه ایجاد شده بود، تقدیر کرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: