۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴

بررسی راههای خروج از رکود در دیدار سیف با مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول

رئیس‌کل بانک‌مرکزی درسومین روز حضور خود در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در لیما، پایتخت کشور پرو، با خانم کریستین لاگارد مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول دیدار کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دراین دیدار که مجرد نماینده ایران در صندوق بین‌المللی پول و هیات بانک‌مرکزی نیز حضور داشتند، دستاوردهای اقتصادی ایران و راه‌های خروج از رکود وایجاد تحرک در بخش‌های تولیدی که در عین حال آثار سوء تورمی نداشته باشد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سیف همچنین در جلسه گروه کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا که با حضور خانم لاگارد و وزرای قتصاد و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورها تشکیل شده بود، سخنرانی کرد. رییس‌کل بانک مرکزی کشورمان ضمن برشمردن آثار رفع تحریم‌ها بر اقتصاد ایران، اظهار کرد که این امر آثار قابل توجهی بر اقتصاد منطقه و جهان نیز خواهد داشت. وی همچنین بر اهمیت ایجاد فرصت‌های مناسب برای اقشار جامعه در زمینه‌های آموزش، اشتغال، بهداشت، شبکه‌های زیرساختی و دسترسی به خدمات دولتی تاکید کرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی در ادامه دیدار با همتایان خود با روسای کل بانک‌های مرکزی اندونزی و عمان دیدار و گفتگو کرد. در این نشست‌ها موضوعات مورد علاقه طرفین و نحوه همکاری‌های دو جانبه دردوره پساتحریم مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: