۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۲

وزرای ارتباطات دنیا روی فراخوان بوداپست توافق خواهند کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری تلکام جهانی در بوداپست مجارستان گفت: در این رویداد جهانی وزرای کشورها بر روی سند خروجی تلکام به عنوان فراخوان بوداپست به توافق خواهند رسید.

به گزارش عیارآنلاین، محمود واعظی با بیان اینکه روز سه‌شنبه هفته گذشته به دعوت رسمی مسئولان برگزاری تلکام جهانی در بوداپست مجارستان به این کشور سفر کردم، اظهار کرد: تلکام جهانی محل مناسبی برای ملاقات سران حوزه ارتباطات کشورها، مدیران ارشد اپراتورهای پیشگام در جهان، تولید کنندگان تجهیزات مخابرات و سرمایه‌گذاران این حوزه است.

وی عنوان کرد: ما می‌توانیم علاوه بر بازدید از آخرین دستاوردهای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای جهان، در حاشیه این رویداد مهم با برخی وزرای ارتباطات کشورهای حاضر نیز دیدار و ملاقات‌های دو جانبه‌ای داشته باشیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به حضور وزرای ارتباطات کشورها، مدیر کل اتحادیه جهانی مخابرات و نخست وزیر مجارستان در روز اول این رویداد، بیان کرد: دیدار با وزرای برخی کشورها از جمله آذربایجان، مجارستان، افغانستان و برخی دیگر کشورها، حضور در میزگرد وزرای ارتباطات، بازدید از آخرین دستاوردهای این حوزه در نمایشگاه جانبی مراسم و برخی دیگر اقدامات از اهم برنامه‌های دو روز ما بود.

واعظی ابراز کرد: همچنین در این رویداد جهانی وزرای کشورها بر روی سند خروجی تلکام به عنوان فراخوان بوداپست نیز به توافق خواهند رسید که هدف اصلی این توافق تاکید بر نقش کارآفرینی دیجیتال است که به عنوان شاه کلید تسریع توسعه اقتصادی و اجتماعی به حساب می‌‌آید.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: