دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد:

اجرای ۱۰۰ فعالیت آموزشی در راستای تحقق سند تحول در سال ۹۴

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش به تشریح روند اجرای راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرداخت و گفت: برای سال جاری ۱۰۰ فعالیت پیش‌بینی شده است که از سوی بخش‌های مختلف آموزش و پرورش در حال اجراست.

به گزارش عیارآنلاین،سیدمهدی نوید ادهم با بیان اینکه سند تحول بنیادین یک سند استراتژیک برای آموزش و پرورش است که ذیل سند چشم‌انداز ۳۰ ساله کشور طراحی شده است، اظهار کرد: سند تحول دارای ۲۳ هدف عملیاتی و ۱۳۱ راهکار است که باید به مرور زمان عملیاتی شوند.

وی افزود: هر کدام از راهکارهای سند دارای برنامه‌ها و فعالیت‌هایی هستند که این برنامه‌ها با مشارکت معاونت‌های مختلف آموزش و پرورش طراحی شده‌اند و زمان‌بندی آنها مشخص شده است که تحت عنوان نقشه راه چندی پیش رونمایی شد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه چگونگی حرکت برای تحقق راهکارهای سند در این نقشه راه آمده است، عنوان کرد: برای سال ۹۴، ۱۰۰ فعالیت پیش‌بینی شده است که توسط معاونت‌های مختلف آموزش و پرورش در حال اجراست.

نویدادهم ادامه داد: ۹۹ فعالیت ذیل ۴۰ راهکار برای سال گذشته پیش‌بینی شده بود که بخشی عملیاتی شدند و برخی دیگر نیازمند صرف زمان بیشتری هستند و اجرای آنها ممکن است چند سال طول بکشد.

وی در ادامه درباره آیین‌نامه گروه‌های آموزشی که در اواسط تابستان سال جاری در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شد نیز گفت: گروه‌های آموزشی از جمله فعالیت‌های مردم‌نهاد در آموزش و پرورش است و معلمان خودجوش دور هم جمع شده‌اند و در قالب گروه‌ها پیرامون مسائل مختلف آموزشی تبادل نظر می‌کنند که سعی کردیم در قالب آیین‌نامه فعالیت گروه‌های آموزشی را نظام‌مند کنیم و حمایت خود را از این حرکت اعلام کردیم که امیدواریم بیش از این تقویت شود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: