اقامه نماز بهترین روش برای اجتماعی کردن دانش آموزان است

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: اقامه نماز بهترین روش برای اجتماعی کردن دانش آموزان است.

به گزارش عیارآنلاین، محمود مظفر روز جمعه در افتتاحیه هفتمین دوره طرح ملی مبین در سالن غدیر مجتمع یاوران مهدی (عج) قم اظهار داشت: یکی از دغدغه های امروز والدین انزوای بیش از حد فرزندان و عدم حضور آنها در اجتماع است.
وی با بیان اینکه والدین هزینه های زیادی را صرف گرفتن مشاور و مراجعه به روانشناس می کنند، ولی فرزندشان همچنان این مشکل را دارند، تصریح کرد: تشویق به حضور در نماز جماعت بهترین شیوه برای اجتماعی شدن فرزندان است و هیچ روش دیگری به اندازه این روش کارساز نیست.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور همچنین با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت نماز و قراردادن آن در اولویت های برنامه های فرهنگی، افزود: فارغ از تبیین این موضوع مهم، آنچه که به صورت خاص باید در مدارس انجام بگیرد، اقامه نماز اول وقت است.
مظفر با اذعان به اینکه اولویت دادن به نماز به هیچ وجه به معنای ایجاد اختلال در برنامه های درسی و آموزشی دانش آموزان نیست، تصریح کرد: هدف اصلی از برپایی نمازهای اول وقت در مدارس آگاه ساختن دانش آموزان از نقش مهم و حساس نماز در زندگی آنها است.
وی با تاکید بر حضور مدیران و مسئولان مدارس در صفوف اول نمازهای جماعت، گفت: بدون شک ایجاد یک پیوند تنگاتنگ و ناگستنی بین مسجد، مدرسه و منزل ضروری است.
طرح مبین ویژه مدیران مدارس متوسطه اول کشور از تابستان امسال آغاز شده و نخستین دوره آن در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شده است.
این دوره آموزشی که به صورت متمرکز در یک استان برای چند استان همجوار آن برگزار می شود، پس از تهران در استان های آذربایجان شرقی و خراسان رضوی نیز برای استان های مجاور این دو استان برگزار شده، و مابقی استان های کشور نیز طی سه دوره در قم حضور پیدا می کنند.
نخستین دوره این طرح در قم ویژه خواهران هفته گذشته برگزار شد و پس از این دوره که ویژه برادران است، دوره دیگری نیز در آبان ماه به صورت مشترک برای خواهران و برادران از استان هایی که جمعیت کمتری دارند، برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: